Říkanka pro HIV pozitivní

Léze léze po železe

Na našem pracovišti je pěkně horko! Ne snad, že by se nám tu promenovaly davy modelek v bikinách i bez nich, to už tady nikoho nevzruší; horko je tu proto, že máme jakési dálkové vytápění, které lze regulovat jen velmi minimálně.

V prvních chladných dnech se samozřejmě netopilo. V kanceláři jsme seděli ve vyfasovaných přehozech z psích kožek a každou hodinu jsme se museli vymočit do klávesnic, aby nám nezamrzly. Po týdnu či tak nějak přišla teplá fronta (tj. kolem našeho sídla se zintenzivnil počet homosexuálů), a teplárny to vzaly jako jasný příkaz – topit, co to dá!

Naše litinové radiátory tedy už několik dní v kuse sálají bělavým plamenem. V kanceláři sedíme nazí, což má bídný vliv na pracovní morálku, a automat na vodu se stal naším novým bohem. Suchem rozpraskaný koberec se stává nebezpečnou pastí pro podpatky návštěv. Ranní kávu netřeba vařit v konvici, stačí šálek zalít vodou a pár vteřin nechat poblíž radiátoru.

V takových chvílích člověk ocení pravé přátelství. Třeba dnes – šel jsem na tradiční dvouhodinový oběd s partiovkou, a on mi v líném proudu řeči jen tak mimochodem oznámil, že jeden jeho dobrý kamarád (kterého od vidění taky trochu znám), čte můj blog a prý se mi chce odvděčit za všechny ty hezké chvíle, které nad ním strávil.

Onen kamarád prý pracuje jako celník, a, jak jsem vyrozuměl, nedávno pečlivě proclíval zásilku kubánských doutníků. Člověk, kterému zásilka patřila, prý netoužil po problémech, a tak solidním počtem této komodity oblažil i celnici.

Nu, a pak partiovka sáhl do kapsy a slavnostně mi předal celníkův dárek: doutník Romeo Y Julieta i s vkusnou gilotinkou. A pak, že dobří lidé vymřeli!

Takže nechám pěkně děkovat! Víc takových čtenářů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Říkanka pro HIV pozitivní

 1. Co blázníš????To si chceš něco takhle dobrého vzít na pracoviště??? Vstoupíš do místnosti, ukloníš se automatovému bohu a dřív, než stihneš odložit šaty, bude se Ti jen dýmat z kapsy, kam jsi před tím zasunul lahodný tabakový tubus…samozážeh je u kvalitních doutníků běžnou záležitostí. Proto se z Kuby vyváží k nám, aby v chladnějším podnebí déle vydržely :)

 2. Psice: to jseš hodná, ale nerad bych chytil nějaký lišejník…

 3. Některé socialistické požitky chutnají i v kapitalistickém světě skvěle a o to víc jsou-li sdílené.Takže není zač a dobrou chuť…

 4. celník: á, tak ty jseš Ponrepo, to jsem netušil, nebo spíš věděl a zapomněl…ještě jednou díky, všichni v práci mi ho závidí!

 5. A když se cestou z práce nikde nezdržíš, brzy ti ho budou závidět i doma…

 6. Lobo: to je v ok…moje příspěvky jsou tak občasné a letmé, že Tvou zapomnětlivost nelze než očekávat.ale čtu pravidelně ;-)

 7. F.: já a zdržet? to se nestává!
  Ponrepo: a to z tebe dělá lepšího člověka:-)

 8. Lobo: hříchy mládí budiž vykoupeny pravidelným čtením blogů:-)

 9. šálek zvaný bojlerák je obecně populární pití.kámoš takhle šetřil na hostech,co chodili na raní kávu..co zkusit vařit radiátorák ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>