Turné tří oslích můstků

Žalozpěv

Původně jsem vás dnes chtěl oblažit textem 10 důvodů, proč jsou Windows Vista lepší než popáleniny 3. stupně na 100% těla, ale protože mě žádný důvod nenapadl, jest mi sáhnout po plánu B a oblažit vás několika oslími můstky.

Oslí můstek 1: popáleniny – smrad

Včera jsem totiž měl na smrduté spoluobčany smůlu (aliterace). Eskalátory na Vltavské zablokoval bezdomovec, který si zřejmě nedošel na velkou už několik měsíců – ale pár vteřin před vstupem na eskalátory si své nastřádané vnitřní bohatství vypustil do nohavic. Stál jsem těsně za ním, a jestli jsem si někdy přál, abych se narodil jako láčkovec, tedy bez čichu, bylo to v tento moment.

Při cestě domů to bylo podobné. V autobuse jsem seděl, ale v mé těsné blízkosti stál muž, který si zřejmě nechal implantovat potní žlázy z tchoře. Snažil jsem se dýchat toliko povrchem pokožky, ale moc to nešlo.

Oslí můstek 2: smrad – chudoba – bohatství

Situaci jsem se snažil čelit tím, že jsem se začetl do časopisu Octane, který mi nedávno šéf dovezl z Anglie. Pokud náhodou s tímto dvousetstránkovým plátkem nejste obeznámeni, vězte, že jde o ultramilionářský magazín, který píšou a čtou lidé, jejichž největší starostí je, kde sehnat šestnáctiválcový kabriolet Bugatti z roku 1930 v ceně do deseti miliónů liber. Zkrátka časopis pro sběratele luxusních aut.

V očích spolucestujících jsem sice získal svatozář světáka, ale zároveň jsem propadl skepsi, že jsem se nenarodil jako beztarostný syn aristokratův a pro peníze na kus žvance se musím denně trmácet do Prahy a zpátky.

Oslí můstek 3: bohatství – chudoba – spolupracovníci

Ale rychle jsem se vzmužil. Ostatně, ten pomyslný kus žvance, který mi měsíčně na kontě přibývá, je přece na mladíka mého věku docela přijatelný, říkal jsem si, a jestli v dohledné době koupím auto, bude to spíš nějaký rodinný kombík, deset let starý a vhodný ke znovuobjevování řidičských dovedností. Padesát let starého Jaguara či Porsche si nemá cenu pořizovat, dokud člověk není vyježděný. Navíc jsem si vzpomněl na své podřízené, z jejichž práce tyji:

Ti ubozí mládenci už dva týdny před výplatou počítají každou korunu a v rámci úspor nechodí na obědy, nýbrž se jednou za den složí na společnou misku vlašského salátu z blízkého obchodu, zvaného Rakovina. A to si ještě myslí, že ve srovnání se svými vrstevníky se mají dobře!

Osel končí, přepínám!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Turné tří oslích můstků

  1. tady káně, tady káně….hmmm mají, zrovna před hoďkou jsem slyšel člověka(cca 30), beru 12, mám tři děti, 9 dám za poplatky, manželka na mateřský…..

  2. jamon: nu, jak říká nápis na jedné stanici metra – Každý svého štěstí pyrotechnikem!

  3. ďobo: kdo o světě něco ví/dá si hermelínový

  4. ale kdo chce kráčet z dobou/snídá pomazánku česnekovou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>