Pohádka o spálené frndě

Proč se mi toto děje?

Možná si občas myslíte, že už vás na světě nic nepřekvapí. Já si to myslívám taky, a vždy se stejně přihodí něco, co mou duševní integritu rozloží lépe než igelitový pytlík s toluenem. Jde o příhody náhlé a nečekané, které se stávají v těch nejméně předvídatelných lokalitách.

Naposledy v malé samoobsluze šikmo přes ulici od našeho pracoviště. Včera odpoledne jsem si šel koupit k večeři dva croissanty (což se později ukázalo být chybou, jelikož byly příliš vypečené a drolivé). Samoobsluha sluje dvěma pokladnami; pro lepší přehlednost jim můžeme říkat Pokladna A a Pokladna B.

U Pokladny B nikdo neseděl, tak jsem šel svůj nuzný nákup zaplatit k Pokladně A. Už jsem dostával drobné zpátky a miliónkrát nacvičovaným pohybem si je z dlaně vysypával do portmonky, když se obsluha Pokladny B dostavila na své místo. Šlo o paní středního věku a podivně rozjařené nálady.

Sedla si na svou židli, nijak nedbala mé přítomnosti a na svou kolegyni zahalekala několik slov, která byla verbálním ekvivalentem tříštivého útočného granátu:

Helčo, tak si představ, že jsem si právě málem spálila frndu!

Pokladní A vydala jakési citoslovce údivu, což si Pokladní B vyložila jako výzvu k dalšímu vyprávění, a tak upřesnila:

Normálně jsem se byla vyčůrat a kouřila jsem. A najednou mi cigáro vypadlo z pusy, a jak jsem ho zkoušela chytit, připlácla jsem si ho přímo tam! A hromově se zasmála, až to opodál nakupujícímu staříkovi přivodilo inkontinenční chvilku.

Na víc jsem nečekal a z obchodu jsem vypadl jako cukrář, což je příměr, který jsem nikdy nepochopil. Hrozilo totiž, že k právě vyslovené historce se přidá ještě jedna – určitě sami víte, že vždycky útočí ve dvou. Copak jste nechodili do školy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Pohádka o spálené frndě

 1. Ale tos přišel o hodně! Druhá paní se dozajista užuž chystala dát k lepšímu historku o tom, jak jednou kouřila ona a cigárko jí spadlo do květináče a málem jí spálilo azalky!

 2. asTMA: to bych nepřežil, víš, jak jsem na azalky citlivý!

 3. nejvic bych se bala, ze pokladna A vyslovi citoslovce neduvery, coz pokladnu B vyprovokuje k demonstrativni ukazce intimnich partii i s couhajicim nedopalkem!

 4. Psice: naštěstí obsluha Pokladny A měla rozum, což mi zachránilo život:-)

 5. tak to já asi chodím do špatných krámů, kde si prodavačky své veselé příhody s frndami nechávají pro sebe:o)

 6. partiovka: že tys začal nějakou novou tradici jednoslovných komentářů? :-)
  jarmilka: ne. do špatných obchodů chodím zjevně já…

 7. Já jsem pro změnu dnes potkala obě tvoje těžkotonážní sestřenice (jedna navíc trochu čpěla potem) i s jejich obřími, odulými a zubatými dětmi – obě by z fleku mohly hrát v Omen I-IV. Vrhaly se mi do kočárku, Horsta nazývaly „šmudlou!!!“ a chlubily se svou chabou pamětí („jé, ten je malej, to já už si ani nepamatuju…“).
  A teď kdo je na tom hůř???

  A teď kdo je na tom hůř?

 8. partiovka: ano!
  F.: dnes čpěla potem jenom jedna, a to ještě jen trochu? zvláštní…brr, úplně se mi udělalo nevolno! ještě že se nestýkáme!

 9. Tak mě tak napadá, že kromě ,,Kouření může zabíjet“ by se mělo povinně krabičku zaplácat dalším upozorněním.

  ,,Hořící cigareta Vás může popálit“

  Ono totiž v americkém kraji by se už určitě našel někdo, kdo by šel se spálenou frndou k soudu a vyžaloval na Phillipu Morisovi miliony…

 10. Daves: to by ovšem musel předvést předmět doličný!

 11. Lobo: jistě by se našlo mnoho „poškozených“, které by byly odškodněny, jen aby corpus delicty nebyl předveden…

 12. Lobo: jistě by se našlo mnoho „poškozených“, které by byly odškodněny, jen aby corpus delicty nebyl předveden…

 13. …proč se ovšem můj komentář zjevil ve dvojím vyvedení, to je mi záhadou.

 14. Ponrepo: jistě jsi mě jen chtěl potěšit tím, kolik tu mám komentářů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>