Já s písničkou jdu jako ptáček

Mr. Dat!

Když vylezu z domu, šedivá obloha mi visí jen pár metrů nad hlavou a navíc z ní padá víc vody, než by mi bylo milo. Slunce nikde; první ranní šlápnutí do kaluže, do kontejneru vyhazuji zmačkané petky a mířím do provlhlé fronty na autobus.

Vzato kolem a kolem, ideální pondělní ráno. Kdybych byl komiksovým hrdinou, mám v pondělí dopoledne u úst permanentně přišpendlenou bublinu se slůvkem Fuck. A to mě ještě současná práce baví; v zaměstnáních minulých to bylo horší a ono kouzelné slovíčko by v případné bublině bylo vepsáno aspoň patnáctkrát.

Bus přijíždí, a jestliže většinou je jeho komfortnost spíše nižší, dnes dosahuje dna. Volných míst je málo, ale jedno si pro sebe uzmu, když divokým zavrčením vystraším už už si sedající slepou stařenku. Sedadla jsou sklopena do komických úhlů a nejde to napravit, plížíme se deštěm a u Lahovic začíná kolona – jako ostatně skoro každý den.

Bohužel s námi jede řidič, který vždy, když dorazí do kolony, zapne rádio; a audiosystém je nejvýkonnější část autobusu. Většinou tento dobrý muž ladí, jako asi všichni busmasteři, rádio Blaník nebo Country, což je dost zlé, ale dnes se rozhodl vkročit na pole dosud neprobádané a oblažil nás Evropou 2.

Osobně nemám nic proti Leoši Marešovi, ale poslouchat jeho ranní šou, která je vtipná asi jako přepočítávání vězňů na apelplace v Dachau, je nad moje síly. Zejména v pondělní rána. U okna busu je takové to kladívko na rozbíjení skla v případě nehody; zoufale se po něm sápu a chci si vetknout do krční tepny, když se kolona konečně rozjíždí.

Příchod do práce osvobozuje. A najednou se věci obracejí k lepšímu: V kanclu je teplo, kolegové s povíkendovými kocovinami a navíc na mě čeká dárek od reklamního partnera; konkrétně láhev s dvanáctiletým obsahem.

Dnes jsem nežil nadarmo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Já s písničkou jdu jako ptáček

 1. diky za zprijemneni cesty busem! neubranil jsem se zachvatu smichu a poprskal si displej..

 2. co to je za módu, si při smíchu něco poprskat ? Blogy jsou toho teď plné….

 3. exprezident: prskat se teď moc nedoporučuje, aby tě infekcísebojící spolucestující nelynčovali…

 4. no jo no, v Praze se prej šíří žloutenka…

 5. prej když na to člověk myslí pomůže mu to přestat si kousat nehty. Teda aspoň na ulici.

 6. eleska: a taky slintavka, kulhavka a kapavka!
  zoe: já na to myslím skoro pořád! jestli tedy mluvíme o stejné věci…

 7. 9/10devet z deseti internetovych memu vznika na tomto blogu! je to doupe memeticke infekce a „

 8. žloutenka, slintavka, kulhavka, lepra i syfilis jsou pořád menší zlo než evropa 2, kiss, impuls a podobné audioprůjmy. Měl by se na ně vztahovat podobný zákon, který v pokročilejších zemích zabraňuje kuřákům zamořovat veřejný prostor smradem.
  Ani nevíš, Lobo, jak s tebou soucítím…

 9. x0rcist: „Termín mem se používá jako označení pro žertovnou informaci nebo recesní zvyklost šířící se na internetu (tzv. internetový mem). Mezi takové fenomény patří například All your base are belong to us, Rozum a chtíč nebo citace Věry Pohlové.“ díky! :-)
  sistr: možná bychom mohli založit nějaký spolek Ne Evropě! Václav Klaus by se jistě připojil…

 10. cestování mastnou tyčí
  ze dna duše se mi příčí…
  pořizuji starou feldu
  vesele si zvoním klíči…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>