Dneska to bude šichta

Pracovní tempo jak ve Francii během polední pauzy

Nevim, jak to dneska zvládnu; zbejvá mi napsat jeden článek, mudruje kolega nad snídaňovým grilovaným kuřetem. Já to mám taky hrozný, zbejvá mi napsat jeden malej článek, najít dvě fotky a poslat jeden mail, trumfuju ho od ranního panáka redakčního dvanáctiletého Jamesona. To vám fakt nezávidim, tu asi dneska budete přes čas, co? vkládá se do debaty další kolega, jehož jediným úkolem pro dnešek je si alespoň rámcově poklidit stůl.

No jo, prostě v některý dny se ta práce na tebe navalí hrozným způsobem, uzavírám to já a kolega do vzduchu nakreslí několik souhlasných gest poloobraným kuřecím stehnem. Jak vidíte, pracovní podmínky máme nehorázné a strádání, kterému jsme vystaveni, nápadně připomíná ty nejhorší japonské zajatecké tábory.

Bude to ale ještě mnohem horší – v celkem dohledném časovém horizontu se naše stále bohatnoucí a rostoucí firma má přesouvat z plebejských Holešovic do mých oblíbených Vinohrad, které jsou mi zjevně souzeny – už ani nespočítám, kolik let jsem tam bydlel a pracoval.

Už to vidím – polední menu ve Žluté pumpě či Demínce, piva na letních zahrádkách, zevlování v Havlíčkových či Riegrových sadech, kličkování mezi nejrůznějšími dobročinnými aktivisty na Míráku – zkrátka život, jak má být. Ani si nechci představovat, s jakým dojetím mě bude vítat můj osobní Vietnamec, v jehož večerce na Vinohradské jsem byl svého času denním hostem, a který mé rozhodnutí o odstěhování na maloměsto ocenil hodinovým pláčem a vzlykavým pokřikem bau dou, bau dou…

Pod tlakem okolností dnes hodlám z práce předčasně uprchnout tajným tunelem, který jsme kuřecími kostmi vykutali do podlahy kanceláře a zakryli ho ledabyle položenou igelitkou. Při troše štěstí se nalodím na vlak, který mě odveze na dálnou Moravu, a s F. a Horstem a různými milými lidmi strávíme víkend na chalupě – což by podle mých výpočtů mělo být dost dobré.

Bau dou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Dneska to bude šichta

  1. ó, vítejte pane Lobo u nás na Vinohradech!!! Dou bau!

  2. Paželv: tak někdy přijeďte na maloměsto, budete vítáni!

  3. na maloměsto do 5.11. nejezdit!opravuje se silnice a kolona ze smíchova na řitku není dvakrát příjemná!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>