Policiéééé, policiéééé

Modelový socan

Před maloměstskou radnicí je malé parkoviště pro zaměstnance; jak už z jeho určení vyplývá, nemůžete na něm parkovat, pokud nemáte potřebnou kartičku. Přesněji řečeno můžete, ale riskujete pokutu od bdělých strážců zákona.

Když jsem dnes postával na zastávce právě poblíž radnice a vyhlížel ranní bus, dost mě překvapila přítomnost dodávky, polepené socanskými motivy, hesly a podobiznou nějakého kastráta, který se pokouší prodrat k moci. Řidič dodávky asi chtěl využít radniční parkoviště; to ale bylo plné. Neváhal proto vjet do zákazu vjezdu (!), zaparkovat na autobusovém nádraží (!), alibisticky zapnout blinkry a zmizet v útrobách radnice – zřejmě šel nabízet úplatky nebo vybírat výpalné, aspoň bych to u reprezentanta oranžové intelektuální elity očekával. To, že o padesát metrů dál je prázdné placené prakoviště, ignoroval. Pochopitelně; když někdo odmítá platit symbolické tři pětky u doktora, rozhodně nebude platit ani za parkování, to dá rozum.

Zanedlouho se objevila dvojice městských strážníků. Zavětřili, obklíčili dodávku, vyfotili si ji a se zjevným uspokojením zastrčili za její stěrač pokutový lístek. Dav na zastávce pochvalně zašuměl. Tak to má být! A ještě botičku nasadit; nebo rovnou zavolat odtahovku, to by bylo více než vhodné!

Jeden ze strážníků kamsi zmizel, druhý zůstal a kochal se svým dílem. Vše bylo zdánlivě v pořádku. Pak z útrob radnice vyběhl socanský pohůnek, takto řidič dodávky. Strážník v něm zjevně poznal svého kamaráda ze zvláštní školy; chvíli se bavili, pak uniformovaný panáček beze slova pokutový lístek zpoza stěrače vytáhl a schoval do kapsy. To, že pár metrů od něj stojí a nevěřícně ho sleduje dvacet svědků, mu zjevně nevadilo.

Vždycky jsem si myslel, že k městské policii se dávají hlavně ti, kteří neprošli nemilosrdným sítem psychologických testů u popelářů. Ale že je to až takhle zlé… Socánek usedl za volant a šťastně odjel kamsi za obzor. Strážník se spokojeně rozhlédl, přešel na parkoviště u radnice a začal kontrolovat tam stojící auta.

Než přijel můj autobus, už tam vypisoval druhou pokutu. A já propadl skepsi. Česká politika, česká policie, český fotbal – to všechno je prostě k blití. Tohle je vážně zkurvená země.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Policiéééé, policiéééé

 1. český fotbal? myslím, že třeba například taková slavia hraje neuvěřitelně hezký fotbal, že kterého je k zblití hlavně jejím soupeřům:-)))

 2. No tak to každopádně, ostatně jako jakákoliv jiná země.

 3. a to mě chceš učit optimismu…připadá mi, že v poslední době si na blogu převážně stěžuješ…je něco v nepořádku? můžeme si o tom promluvit… ;o)

 4. enimen: tak chytrý chlapec a má tak bujnou fantazii:-))
  Paželv: kdo ví, jestli to nebyl on sám:-)
  talajoid: smutné!

 5. ad k zblití – ještě bych připomněla českou kuchyni

 6. jo, to by šlo:) a ještě pár výjimek (napadly mě 2:)
  nějak mi naběhla asociace socani – paroubek – raj – uho …

 7. sistr: tvoje asociace jsou nebezpečné:-)
  hm: jasně, chybí mi už jen páska na rukávu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>