Zvratky ve vlasech

Víkend bez větších zvratů

Pravda je, že coby mladí rodiče jsme já i F. víceméně diskvalifikováni, co se společenského života týče. Jestliže dříve jsme si pod pojmem hezký víkend mohli představovat výlet s bandou asociálních kamarádů, spojený s nadměrnou konzumací lihovin, ohrožováním mravní výchovy mládeže a děláním ostudy na veřejném prostranství, dnes je to jinak – a víkend považujeme za hezký, jestliže je Horst hodný a nechá nás podívat se na jeden či dva filmy.

Ale nestěžuji si, to v žádném případě – třeba budu díky této situaci o něco déle naživu, což prospěje lidstvu jako celku. Přesto jsme se ale nechtěli od etanolových dýchánků odříznout úplně, a tak jsme v sobotu radostně očekávali návštěvu kamaráda-právníka a jeho milé Irči u nás v bytě. F. nachystala kilogramy laskomin, já obstaral pivo, vše zkrátka nasvědčovalo tomu, že půjde o milý večírek dvou spřátelených dvojic.

Jenže osud měl jiné plány a nakonec se počet našich hostů nápadně přiblížil počtu členských států EU. Což bylo jenom dobře, protože zábava se zvýšila exponenciálně. Zásoby piva i jídla byly neustále obnovovány, hosté donesli tu víno, tu slovenskou 52% hruškovici a všichni byli spokojeni.

To je prostě super, tvrdil například kamarád-sklář mezi jednotlivými doušky hruškovice. V hospodě bychom stejně seděli u stolu v týhle sestavě a kalili, ale jen by tam určitě někdo kouřil a od vedlejších stolů by nás rušili. Takže tohle je vlastně mnohem lepší!

Vrchol večírku nastal ve chvíli, kdy F. pozdvihla Horsta do výše, aby se mohl lépe pokochat výhledem na naši společnost. Učinila tak za mými zády, nutno podotknout. Horst se, jak je jeho zvykem, velkopansky rozhlédl, udělal několik teatrálních gest a své představení zakončil tím, že se mi pěkně z výšky vyzvracel do vlasů.

Velká bouře smíchu, samozřejmě. Ještě že takhle malé děti zvrací vlastně jen mateřské mléko a něco slin, takže jde o směs nepáchnoucí a snadno odstranitelnou; kdyby se mi do vlasů vyzvracel řekněme kamarád-právník, asi by to bylo hustší.

Skončili jsme v devět, ale někteří z účastníků již projevovali značné známky veselí. Zejména ti, co se ještě chystali k přesunu jinam. Kamarád-sklář měl v plánu ještě stihnout narozeniny kamarádky-zubařky v nedaleké vesnici. Mám od něj jen kusé zprávy, ale opice, kterou si seskládal z našeho a jejího večírku, prý patří do jeho životního Top Ten…

Takže spokojenost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Zvratky ve vlasech

  1. jak jinak by Horst kamarada sklare varoval pred nasledky dalsi cesty, nemajic jeste slovni zasobu mistra? Vlastne stesti, ze z nej vypadlo jen tohle…:)

  2. Psice: vida, takhle jsem se na to nekoukal…jenže kamarád-sklář stejně varování nepochopil:-)

  3. wowgoldit was a cold day for i have no warm clothes to wear here , the other reason was that it gradually become colder and colder .if i was in my hometown ,i think i already put on my thickest clothwow goldes at this time .but i am in gz where is a warm place .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>