Zpátky v dobré společnosti

Víkend, kdy jsem se neopil

Dobrá, dobrá, abyste nebyli zbytečně vyplašení, v sobotu jsem vypil láhev vína. Ale pominu-li fakt, že jsem usnul spánkem tak hlubokým, že i přítomné nemluvně mi závidělo, tak to rozhodně nemělo žádné následky, tradičně s konzumací alkoholu spojované.

Takže jsem se nikde neobnažoval, nevykřikoval rasistická hesla, neproměňoval vilné myšlenky ve vilné činy, ba ani jsem si nepozvracel boty – všichni moji kamarádi se tedy ode mne jistě zhnuseni odvrátí…

V sobotu nás navštívili Petzka s Pavlem; takto majitelé čerstvě postaveného domu. Nevím, co lidé mají se stavbami za problémy: Petzka a Pavel dostali klíče od domu necelý měsíc poté, co si první zedník plivl do dlaní. A jejich dům je stylový, neobvyklý a krásný, to je potřeba zdůraznit; trochu mne od té doby pronásleduje závist. Na druhé straně, jednání s rozličnými dementy na úřadech jim opravdu nezávidím. Zdá se, že když si chcete postavit něco jiného, než růžovou zrůdnost z katalogu, dívají se na vás úředníci jako na kouli nepřátelského slizu z jiné planety.

Dnes po ránu jsem v autobuse plánoval dočíst poslední nedočtenou knihu, ale přisedl si ke mně jeden známý (a to byla v busu ještě dvě volná místa!), takže jsem se místo četby pocvičil v ukázkovém smalltalku. Nebylo to ale bez odměny: Dozvěděl jsem se, že svou přítelkyni si nechce vzít, že mu Praha připadá strašně drahá, a že nechodí do společnosti (Já jsem teď ten rodinnej typ. Než bych šel do hospody, radši si koupim basu lahváčů a piju je u televize. Nedávno jsem teda na jedno šel, dal jsem si tři, a stálo to jako skoro celá basa!).

Proč ale vůbec dnes píšu: Po letech strádání a nespravedlivých ústrků se tento blog vrátil tam, kam patří – mezi prvních deset na bloguje.cz, co se počtu návštěvníků týče. Nevěřím, že to bude mít dlouhé trvání, protože Mike82 je krutý soupeř – a třeba takový goča, kdyby zase začal psát pravidelně, mě taky sfoukne jako svíčku.

Ale hřeje mě to u srdíčka, to zase ano.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Zpátky v dobré společnosti

  1. Si piš! Tě navšetěvuju desetkrát denně. ýDnes mě neba.

  2. talajoid: máš můj dík – desetkrát denně sem nechodím snad ani já:-)

  3. Daves: schválně? to slovo neznám, jsem čistá duše…

  4. Tak návštěvnost chceš a píšeš nám tady o tom, jak ses ani pořádně neožral?
    Změň strategii, nebo se od tebe všichni odvrátí opravdu, ale opravdu zhnuseně.

  5. jsi poslední dobou jedním z mých nejčtenějších :) ps: čím víc Horsta, tím líp!

  6. Quanti: vážím si toho! dobrá práce, jen tak dál:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>