Vítej, hnědý hattricku!

Kdyby jen hattricku…

Sobotní večerní rodinná idyla: S F. se díváme na třetí řadu Dextera nebo čtvrtou řadu Prison Breaku nebo čtvrtou řadu Shieldu, to není důležité. Na chvíli si od F. beru Horsta a usazuji si ho na klín; chlapák už má sedm kilo a tak trochu se pronese.

Horst je pár chvil způsobilý; pak se zachmuří, protáhne a jeho útroby vyrobí sérii zvuků, které by nějaký pohanský národ považoval za projevy zloby boha války. Zase chvilka klidu, a pak v krátkých, pravidelných intervalech začne hrozivým způsobem pl(e)nit plenu. Důvěřuji plenkařským technologiím a tak jsem v klidu – vše je jistě dobře zaizolováno; tak ještě pár minut počkáme, jestli je to všechno, a bude přebalování.

Jenže… To je zvláštní, i když má Horst plenu a spoustu oblečení, přísahal bych, že mám takový subjektivní pocit mokra. Ale to je asi normální, když se ti někdo pokadí na klíně, tak se trochu obáváš, že mu něco proteklo, rozumuji. Pak mi to ale nedá a Horsta trochu odtahuji – a ejhle, plenka neplenka, jeho overal má na zádech hnědou šířící se skvrnu, která vypadá trochu jako Paroubek přejetý parním válcem.

Takže pocit mokra byl čistě objektivní, ach jo – opatrně ho ze zneuctěného oblečení vystříháváme a on se radostně směje, zřejmě v domnění, že udělal vtip. Konec večera.

V neděli večer jsem si Horsta opět na chvíli na klín vzal a sobotní scénář se nachlup přesně opakoval. Zlověstné zvuky, mohutné vyměšování, vtipkování o subjektivním pocitu mokra, hahaha, jako včera, pak se pro jistotu podíváme, další durch prokaděný oděv, Horstův radostný smích.

V pondělí, kdyby vás to zajímalo, se událo opět totéž. Horst podle F. celý den odmítal ze sebe cokoliv vypustit a vše si nechal až na večerní tátovo pochování; počet zničených oblečků se vyšplhal na tři. Včera jsem už věděl, o čem budu dnes na blog psát, a bezelstně jsem si vzal Horsta na klín znovu a vyprávěl mu, jak bude slavný. Předtím jsem se ovšem pro jistotu navlékl do starých tepláků. A dobře jsem udělal, o pár minut později si Horst připsal čtvrtý kus odepsaného textilu, a tentokrát ho probil takovou silou, že do pračky šly i ty mé tepláky…

Omlouvám se za tenhle příběh, který je celkem o hovně – ale prostě mě zaráží, že zatímco některé děti se učí na nočník, Horst se zjevně naučil chodit na tátu. Možná mám nějaký toaletní tvar či co?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Vítej, hnědý hattricku!

 1. To začal brzy.Většinou si potomci nechávají takhle přímé vyjádření názoru, co si o rodičích myslí, až na pubertu… :)

 2. Změňte značku plenekTo znám. Změňte značku plenek (na různé děti sedí různé tvary) a ujistěte se, že máte správnou velikost a typ.

 3. TeorieMožná si značkuje svoje teritorium. Taková teorie o teritoriu…

 4. Pk.: Zkusíme. Jen nevím, jestli ještě nebudeme muset něco provést s Horstovou obrácenou gravitací…zásadně vyměšuje směrem vzhůru, tedy k lopatkám, přestože je držen svisle.

 5. Já jsem na nočník taky moc nechodil. A kam jsem to dotáhl! Domovničím v Praze 1!

 6. lobo: No, že by tím chtěl říct, že fotr je pěknej hajzl, to snad ještě ne! I když nepochybuji, že kráčí světem míle před svými vrstevníky a nechává je daleko za sebou…

  F.: Zkuste na něj fintičku a držte ho hlavičkou důle! (Jen aby pro změnu nezačal vyměšovat na bříško třeba…)

 7. Raven: v tom případě bude puberta procházka růžovou zahradou:-)
  Pk.: kdepak značku, špunt dostane!
  Michal: v tom případě expanduje špatným směrem…
  Paželv: drž Horstovi místo!
  asTMA: světem ještě příliš nekráčí:-)

 8. lobo: Samozřejmě to myslím metafóricky! V téhle rovině rázuje jako jenerál! To, že se přitom batolí, nebo co vlastně už fyzicky ovládá, na tom nic nemění. :o ) (Doufám, že to v pátek ověřím na vlastní oko!)

 9. zřejmě si Horstík myslí, že seš pěknej hajzl:)

 10. souhlas s Pk. vyměnil bych plenky. Nám se osvědčily pampersky, sice nejdražší, ale zadržely to co měly.

 11. asTMA: pátek je ještě zahalen v mlhách nejistoty, ale snad ano:-)
  emma: a zbožňuje rumovou omáčku, předpokládám?
  sistr: prokoukl mne…
  lucky: ty kupujeme už teď, podle ceny jsou zřejmě prošívané zlatem:-)))

 12. dalimil: myslíš supi a vlci? obojího je na maloměstě nedostatek, a navíc já o něj přijít nechci:-)

 13. lucky: Nám taky zadržely. Až teď se to nějak vymyká kontrole. Pokud jsou tedy pampersky řešením, vypadá to, že pro nás už není naděje…

 14. asTMA: To se tedy pobavíš…chvilka pasení a chabá otočka na levý bok – program vskutku na celý večer :o ) I když…dloubání cizích očí a štípání se naučil nedávno a vypadá to, že ho to baví zdaleka nejvíc. Ale abych mu nekřivdila, nešetří ani sebe, ráno se probudil s vzezřením kocouřího alfa samce po těžké noční bitvě…přitom mu nehty stříhám důkladně skoro každý den…ale to je na tenhle blog až příliš kojeneckých informací…tak možná v pátek vizuální kontrola :o )

 15. F: My jsme s Pamperskami začali a přešli na jiné (tuším neznačkové z D&M). Jiné dítě, jiná značka. V současnosti jsme na látkovkách.

 16. já nechci být šťoura, ale k čemu je to dítě způsobilé? že by k právním úkonům :-) ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>