Kdo jede s Hitlerem?

Ty! Ty! A ty!

Dnes není mnoho času na sáhodlouhé žvanění. Nový grafik mě mile zaskočil svou rychlostí – všechny úkoly měl splněné už včera ráno, zatímco jeho předchůdce většinou horko těžko svou práci odevzdával v pátek večer a v pondělí další týden ještě dodělával opravy, aby mu hnáty uhnily!

Je škoda takového potenciálu nevyužít, tak jsem v práci vyhlásil stanné právo, výjimečný stav a právo první noci najednou. V kostce jde o to, že bychom tento týden a příští týden mohli stihnout zhruba jedenapůl až dvojnásobek běžných výkonů, čímž bychom si před Vánocemi zajistili vítanou rezervu a možnost být doma déle než jen hodinu na Štědrý večer. Prostě krev, pot a slzy.

Když jsme u té válečné tématiky, snad sem ještě patří včerejší sms konverzace mezi mnou a kamarádem-sklářem; pro lepší vhled do situace jen dodám, že jeho nejmilejší film je Bitva v Ardenách…a že Horst má kočárek značky Růžový panter.

KS: Hele, navrhuji předběžně v sobotu 13:30 vyrazit kolem obory. Sraz u Plusu. Uvidíme, co počasí.
L: Nápad je to skvělý, ale počasí je velká neznámá. Každopádně, pokud pojedeme s Horstem, musíme se držet zpevněných cest – žádné zkratky lesem!
KS: Horst nesmí být žádný vyměklo…zdolat vozem zalesněný terén je jeho povinnost. A ještě musí podupávat!
L: Bohužel jeho velitelský Panther ještě nemá zimní kamufláž!

No nic. Válka je zlá a benzínem se musí šetřit. Což připomíná i tento roztomilý plakát, který jsem vyhrabal v archivu Lifu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Kdo jede s Hitlerem?

  1. Tak to je v háji, jezdím z tím kníratým chlapíkem každý den do práce..och, to je strašné..a já furt, proč mám tak divnej pocit…

  2. eleska: přihlaš se u LMB a řekni si o potrestání! :-)

  3. haha, asi začnu brát stopaře, abych zmírnila svou ekologickou stopu…

  4. ad stopař: výborný nápad – resp. výborný konkrétní příklad pro situaci, kdy se tě někdo zeptá, co je to alibismus

  5. mno..někteří spolucestující v autobuse,tak to je jako když jedeš s Paroubkem..a pak si vyber… :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>