Mladý muž za pultem

Konečně popis společenské akce z druhého břehu!
Ano, my nezaměstnaní musíme pro zisk pár mrzkých penízků udělat cokoliv, a tak nám občas nezbývá než přijmout náhodný kšeftík a ponížit své ego prací. A tak jste včera mohli spatřit mě a Jamona, kterak vcházíme do areálu, kde se chystal maloměstský rockfest, vyzvedáváme si visačky Pořadatel, sestavujeme aparaturu pro stáčení piva a pak už jen očekáváme první žíznivé hosty.

Akce začala ve dvě odpoledne a lidem se zprvu pít příliš nechtělo. Neváhal jsem tedy nasadit tvrdé metody direct marketingu. Když vchodem prošel nový zákazník a nezamířil rovnou k našemu stánku, nechal jsem ho, ať se usadí v hledišti a vydechne si, a pak jsem se rozvážným krokem vydal za ním. Ahoj! Támhle točíme skvělý pivo, světlá jedenáctka, kvasnicová dvanáctka, tmavá dvanáctka, nechceš si dát?

Myslete si, co chcete, ale fungovalo to. Ono přeci jen, když jste sotva gymnáziu odrostlý milovník rockové hudby, a najednou se po vašem boku zjeví dvoumetrový mládenec a zve vás na pivo, tak si říkáte, že je určitě lepší ho poslechnout, i když se jakoby přátelsky usmívá. A později, když lidí přibylo, už nebyly nátlakové metody ani zapotřebí – naučili se k nám chodit sami a neopomněli naše pivo hlasitě chválit. Aby taky ne, když na dvou konkurenčních stáncích točili hnusný gambrinus, že.

Naši údernou dvojici doplnili ještě Jamonův bratr (tzv. Malý Jamon) a enimen a záhy jsme rozpoutali výčepácké orgie. Bylo nám celkem jedno, která z přítomných kapel právě dovádí na pódiu, naše tři pípy byly takřka neustále v permanenci a oběživa přibývalo velmi utěšeným tempem. Co to bude? Jeden kvašňák? Jenom jeden? Hele, točim ti rovnou dva, ať se sem nemusíš vláčet tak často, máš to za čtyřicet, děkujeme. Co to bude? Řízek? Jasně, vyrobíme, půl na půl? To máš dobrý na prsa, pak mi přijď ukázat, jestli to zafungovalo, máš to za patnáct, děkujeme. Co to bude? Ne, desítku nemáme, my začínáme na jedenáctce, o stupeň lepší a o korunu levnější, máš to za patnáct, děkujeme… a tak dál, v neměnném stylu, až do jedenácti do večera.

Zejména pro mě a enimena byla takováto služba veřejnosti zcela novou životní zkušeností a oba jsme se shodli na tom, že nás to baví. Troufám si říci, že náš stánek vnesl do života řady návštěvníků festivalu nové světlo a novou naději. A dnes čekám, až Jamon rozpočítá zisky a náklady a stanoví mou odměnu. Ať bude jakákoliv, nebudu nespokojen, ostatně ušetřil jsem kilo za vstup a osvěžil se deseti grátis jedenáctkami, a to my nezaměstnaní dokážeme ocenit.

Škoda, že jste nepřišli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Mladý muž za pultem

  1. Chose: výmluvy! včera jsem tu zveřejnil link a vůbec to celé tak nějak avisoval:-)

  2. …a to přitom pivní guru Michael Jackson tvrdí, že české pivo už není to, co bývalo.

  3. kdyby Michael Jackson včera přišel a dostal ode mě plný půllitr, mluvil by jinak!

  4. neni spojeni "neustale v permanenci" nahodou nesmysl?:-))

  5. hroschik: za normální situace zřejmě ano, ale včerejšek otevřel nové dimenze…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>