Zvratky, no konečně!

Bez žaludečních šťáv to není ono

V přeplněném Marks Spenceru se teplota pohybovala kolem šedesátky, průměrný počet osob na metr čtvereční také a průměrný počet minut ve frontě u pokladen zrovna tak. Když jsem vítězoslavně vycházel s něčím úplně jiným, než jsem původně chtěl, byl jsem přesvědčen, že to nejhorší, co si pro mne osud v daný den nachystal, už mám za sebou.

Málokdy jsem se mýlil víc! Autobus na maloměsto jsem sice stihnul a dokonce i obsadil jedno z mála míst, kam se vejdu bez několikanásobné autofraktury spodních končetin (sedadlo hned za řidičem), tím ale dobré zprávy končily.

Na volné místo vedle mě se zakrátko zřítila dívka snad osmnáctiletá, blonďatá, v horské výbavě a s lyžemi ve fusaku. Chvíli si telefonovala s kamarádkou; přišlo mi, že trochu zmatečně, ale taková už ta dnešní mladá generace je, že. Blahosklonně jsem se usmál a věnoval se přemítání o uplatnění Hammondových varhan a Martenotových vln v soudobé křesťansko-punkové scéně, jak obvykle ve chvílích volna činím.

Přišel čas odjezdu, autobusák zhasl světla, aby cestujícím znemožnil četbu, a rozjel se. V ten moment se zjevně rozjel i žaludek slečny vedle mě. S tichým, ale vlhkým a chrstnavým zvukem si vrhla dávku zvratků do klína a na fusak. Žádná šťávička, ale pěkně hustá kaše; přesto z ostatních cestujících nikdo nic nepoznal. Byla tma a dívka se chytře kryla, svědkem jsem byl jenom já.

Naštěstí mi zvratky nevadí a tyhle ani nesmrděly, takže jsem jen povytáhl obočí v mírném údivu a ocenil, že dívka měla tolik slušnosti, že nevrhla do strany. Pak, jako by se mi podobné scény stávaly obden, jsem ležérně prohlásil: Jseš v pohodě? Dívka kladně zachroptěla, a pak ještě jednou, když jsem jí nabídl čistý kapesník.

Velmi decentně se s ním zrestaurovala a už to vypadalo, že šlo o jednu z těch náhlých příhod břišních, kterým se jednou všichni z plna hrdla zasmějeme. Jenže jakmile byla očista u konce, dívka se pozvracela znovu, a tentokráte mnohem intenzivněji, vypadala jako po nějaké zvrácené formě bahenních zápasů. Na to jsem řekl jen protáhlé Nó, teda, a namáčkl se blíž k okénku.

Při třetí a čtvrté vlně (šly rychle za sebou, takže laik by je mohl považovat ze jednu) jsem dívce nabídl, že požádám řidiče, ať jí zastaví, ale to vehementně odmítla. A snad aby dodala svým slovům váhu (či vláhu), nazvracela na sebe ještě popáté a pošesté. Když jsem na maloměstě vystupoval a musel jsem se kolem ní protáhnout, předvedl jsem výkon, který by za normálních okolností byl nemožný i pro někoho mnohem štíhlejšího a pružnějšího.

Zbývá zamyslet se nad příčinami! Proč dívka zvracela? Předkládám několik pracovních hypotéz:

Jízda v autobuse jí nedělala dobře
Moje společnost jí nedělala dobře
Snědla něco, co jí neudělalo dobře
Vypila něco, co jí neudělalo dobře
Vzala si nějaké drogy, které jí neudělaly dobře
Natáčela bukkake porno, které jí neudělalo dobře
Měla poslední fázi eboly a zvracela kaši ze svých vnitřních orgánů, což jí neudělalo dobře

Všechny indicie máte, volba je na vás!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Zvratky, no konečně!

 1. Třeba to má jako koníčka…A nebo jí bylo na blití z nedostaku sněhu. Třeba jela lyžovat do Vesce…:)

 2. Takových vás bude dneska v posledním busu na maloměsto víc, hádám…

 3. Raven: říkal, že vystupuje v Příbrami – leda by jela lyžovat na nějakou haldu:-)
  Daves: nezkažený optimismus, to je ono!
  F.: spíš jen já:-)

 4. h)Imitovala autobusové číslo kamaráda-skláře, o němž jsi onehdy vyprávěl

 5. lepší blitíčko, než bezdomáč, provozující bus-kake….

 6. Paželv: v tom případě ho imitovala špatně!
  dalimil: tak bezdomáči přeci jen zas tak často autobusem nejezdí…aspoň ne tím naším:-)

 7. Nebo měla nějakého aliena In Utero (pro nelatinomilce – v utery :) )

 8. :) Ty komentáře tady prostě blbnou, mě to vždycky u tebe napíše, že komentář byl zahozen, protože jsem nestihl naklikat kod a pak tu je… :P

  2F.: To se pozná podle počtu vln! Pokud jich bylo tedy šest, tak minimálně dvojčata jsou na cestě!

 9. paželv : ta holka neměla sebekázeň. já co jsem si večer nablil,ráno jako bych našel.ona se bez užitku zbavila všeho:-)..jinak lobo,správně je za B !:-)

 10. BZL, Daves: dobrá, i to lze vzít do úvahy, ale důkaz chybí!
  baryk: ta holka neměla ani sebekontrolu, skoro všechno jde přece upolykat:-)

 11. K popisu chování té slečny se sluší dodat:

  Myslela si, že je to známka punku…

 12. K popisu chování té slečny se sluší dodat:

  Myslela si, že je to známka punku…

 13. sweetest: mluvíš mi z duše!
  Xavon: ano, smála se jenom smutným věcem!

 14. kurva, pár dnů ti musel stávkovat rss kanál, takže tuto krásnou vánoční příhodu vychutnávám až dnes!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>