Smutná řeč čísel

Mám na mysli čísla v matematickém slova smyslu, samozřejmě.

Moji drazí, určitě víte, že nejsem nijak velkým příznivcem statistik, číselných řad a teorie množin. Ale přesto si v současnosti jednu dlouhodobou statistiku vedu. Čistě ze zvědavosti jsem si od 1. ledna začal zapisovat svou spotřebu piv, abych měl na konci roku přehled, kolik peněz jsem zbůhdarma prolil hrdlem.

Takovouto statistiku jsme si vedli s Jamonem i v roce tuším 2000, a už tehdy jsme došli značně tristních výsledků. A vzhledem k tomu, že v roce letošním mám o dost lepší formu a o dost více peněz, mám strach, že 31. prosince zjistím nějakou hodně smutnou pravdu. Zatím je ještě brzy na nějaké konečné součty, to si vážně chci vychutnat až jako celek, ale jeden zarážející mezičas si zveřejnění zaslouží.

Tímto vám oficiálně sděluji, že včera skončený týden byl zatím co do konzumace piv mým letošním nejsilnějším. Přesné číslo vám zatím zatajím, ale vězte, že už je docela na pováženou.

A já se ptám: Proč zrovna tento téměř obyčejný týden? Proč nebyl nejsilnějším ten týden, který jsem strávil na dovolené s Tou Neznámou? Nebo týden, kdy se slavily Jamonovy narozeniny? Či týden, kdy se slavily enimenovy narozeniny? Proč, u všech všudy, jsem se nejvíc rozchlastal během prvního týdne, který jsem strávil coby nezaměstnaný? A mám snad z toho vyvozovat nějaké dalekosáhlé závěry?

Pevně doufám, že šlo jen o nějakou nevypočitatelnou výjimku z pravidla a že nedopadnu jako kamarád-sklář, který se od doktorky dozvěděl, že když radikálně nezmění svůj životní styl, tak do patnácti let umře. A to je ta doktorka jeho kamarádka, žádná cizí nepřející felčarka.

A další čísla – včera jsem porazil v bowlingu svého bratra 3:1, předevčírem porazila Sparta Slavii 2:0. Alespoň dvě malé radosti:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Smutná řeč čísel

  1. ano, ano – byla to prohra všech slušných lidí!

  2. dnes jsem slyšel báječný vtip! vstane enimen z postele a říká: "asi přestanu chlastat!"…

  3. motto asi přestanu pít je dobré leda tak pro děcka, to mi k E. nesedí

  4. Lobo Lobo, jsem zarmoucena. Takže kromě fintílka se z tebe klube ještě spiťárek, chm chm chm.

  5. mek bílová, já bych lobíčkovi nekřivdil, dokud to dokáže spočítat, tak je všechno v cajku!

  6. nojó, už jsem si taky dala pár pivíček. A víš že to zas není tak špatný Lobo? Yeah, mister lóba-lóba

  7. Mek Bílová: spiťárek??? jsem v šoku!
    džounes: aspoň v tobě že mm podporu:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>