Jaké rádio je ztělesněním Satana?

Blaník, pyčo

O mně se celkem ví, že jsem nikdy soustavně nesportoval a vždy se pečlivě vyhýbal tzv. zdravé výživě. Díky tomu jsem si nezničil tělo; nacházím se v záviděníhodné fyzické i duševní kondici, srším zdravím a dobrou náladou a po většinu roku se mohu chlubit imunitou, před kterou bledne i ta poslanecká.

Den co den dojíždím do práce autobusem plným chrchlajících leprotických syfilitiků se všemi odstíny žloutenky a ani nehnu brvou. Ale včera se moje štěstí vytratilo: S F. a Horstem jsme se vraceli z výletu do Brna a na Vysočinu, a jak už to u mladých rodičů s malými dětmi bývá, cestovali jsme vlakem, konkrétně ve vagónu pro cestující s dětmi

Vůz pro cestující s dětmi. Pětatřicátý zpěv Dantova Pekla, pátý jezdec Apokalypsy, jendačtyčicátý Ali Babův loupežník. Představte si poměrně malý prostor s obrovskou hustotou malých a nejmenších dětí, jejich kočárků, nervózních maminek a apatických tatínků. I životem ošlehaný průvodčí se spokojil jen s letmým nakouknutím přes dveře z tvrzeného skla, a když se do zdi vedle dveří zabodla zlostně vržená pískací kačenka, rychle vyklidil pole.

Okamžitě jsem svůj imunitní systém přepnul do červeného módu, ale už bylo pozdě. Jen metr ode mne se nacházel, poskakoval nebo se na zemi zmítal chlapec snad pětiletý, který po celou cestu vytrvale kýchal a před gejzírky jeho slin a bakterií nikdo nebyl v bezpečí.

Stalo se, co se stát muselo: Sotva jsme dorazili domů, přepadla mne krutá rýmička. Nemohu dýchat, nešlo spát, je mi zima a z mých dutin vytékají věci, nad kterými by vědci z NASA zajásali. Myslím, že lepší dárek jsem si přát nemohl…ano, včera jsem se totiž dožil nevídaných 29 let.

(A tímto děkuji pěti z mých blízkých, kdo si i bez upozorňování vzpomněli a můj telefon včera zatížili gratulací! Byli to v časové posloupnosti tito výjimeční lidé: asTMA, hroschik, nevlastní tchýně Alča, enimen a lojer. Díky vám!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Jaké rádio je ztělesněním Satana?

 1. popis vagonu pro cestují s dětmi je výborný… :-)

  a gratuluji !

 2. dalimil: sám jistě víš, že skutečnost je ještě děsivější:-) a díky!
  Paželv: díky, jsem svátečně naladěn!

 3. Kdybych to byl býval věděl……tak Ti taky pogratuluji. Devětadvacet má člověk párkrát za život :) )))

 4. …začíná to pískacími kačenkami s nabroušenými zobáky a za pár let ti prosviští kolem hlavy nunčak :-) Jinak taky gratuluju k devětadvacítce…

 5. pozdě, ale přece se připojuji ke gratulantům. 29 je krásný, teoreticky ještě kolouščí věk. Přeji ti dlouhé příjemné období bez rýmiček, rádií blaník a podobných civilizačních chorob.

 6. sistr: 29 je věk naprosto nejlepší, o tom jsem přesvědčen:-) díky!

 7. Tak já si něco po letech přečtu a Lobo má zrovna narozeniny … no, končí šestá pětiletka, na kolik máš splněn plán?

 8. Mamed: z pohledu obdivujícího okolí na 250%, z pohledu věčně nespokojeného stachanovce tak na 30% :-)

 9. diky za pochvalu pred nastoupenou virtualni jednotkou! ;)

 10. hroschik: zaslouženou pochvalu, nutno dodat:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>