Smutná pravda o vodě

Jak se stát příživníkem

Na firemní pevné lince rozhodným ukazovákem vyťukávám trojčíslí kolegy, který sedí o patro níž. Sluchátko zvedá na první zazvonění, což značí, že je v práci. Jaké štěstí! Pavle, neměl bys čas a chuť na panáka? nabízím, protože pracovní doba se chýlí ke konci a po hektickém dnešku se takový dopink přímo nabízí. Pavel slyšitelně ožívá, má radost, že po něm tentokrát nikdo nechce žádnou práci, a mlsně se ptá: No jó, to určitě jó, co tam máte?

Prvek očekávání střídá prvek zklamání. Přiznávám pravdu: No, my nic. Já myslel, že bys něco přines! Ano, je to bossing v nejkrutější podobě, ale svět už je takový. Za chvíli Pavel přibíhá se skotskou lahví a atmosféra v naší kanceláři houstne etanolovými molekulami a intelektuálskou rozpravou o pracovních úkolech.

Pak se vracíme k práci a já si jdu do kuchyňky nalít sklenku vody, z takové té velké plastikové věci, které se bůhvíproč poeticky říká fontánka či studánka. A vida, zásadní objev – když si natankujete vodu do sklenice, z níž jste předtím pili alkohol, rázem má podstatně lepší chuť – vlastně se z ní stává jakási homeopatická whisky.

Není to jediná věc, která mi dnes zlepšila náladu. Protože dnes se ukázalo, že dobrý člověk ještě žije – kamarádi Pavel a Petzka měli zřejmě už dost mých popisů cest autobusem, a tak mě dnes do Prahy svezli svým luxusním přibližovadlem a víceméně přislíbili konat tak i do budoucna. Zvláštní, už před časem mi tu možnost nabízel enimen, ale zřejmě byl málo průbojný – s opožděním si teď škubu zbytky vlasů, že jsem jeho nabídku nepřijal. Jet s kamarády je opravdu o dost lepší než na sebe nechat smrkat v autobuse…

Už zbývá jen najít někoho, kdo mi bude shánět jídlo a oblečení a mám hotovo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Smutná pravda o vodě

  1. Psice, sistr: paráda! adresu znáte – Jindřišská 16, tři jedničky padesát!

  2. lobo: co je to za popis zrůdné ženy? Jindřiška 16, 3 jedničky a padesát ? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>