Evaluace

Není evakuace jako ejakulace!

Rozkaz na včerejší den zněl jasně – zastavit muže s koženou brašnou. Respektive, pokud bych se měl vymanit z provařených filmových klišé, evaluovat. V kostce shrnuto šlo o to, že nejprve náš generální zhodnotil práci každého vedoucího pracovníka a poté si spolu zvali na kobereček jednotlivé poddané a hodnotili jejich výkonnost.

Ráno jsem byl na vážkách, co si na tak slavnostní okamžik obléci – přeci jen, právě mi přišly nové mlaskáče (což je naprosto chybný a nelogický novotvar, popisující moc hezké kapsáče-maskáče) od American Eagle, a ty by mou autoritu jistě podtrhly.

Nakonec jsem zůstal u tradičních džín téže značky a bílé košile s vulgárním proužkem; pro případ, že by některému z podřízených bylo potřeba opravdu důkladně sáhnout do svědomí, jsem si pod košili přichystal tričko s Donem Corleone, ale jeho služeb naštěstí nebylo potřeba.

O pár hodin později jsem už seděl u jednoho stolu s generálním a tvářil se napůl empaticky a napůl psychopaticky, což je směs, která se mi zatím vždy osvědčila. A ani nyní nezklamala, protože v závěru naší konverzace se generální zachmuřil, odkašlal si a pronesl něco ve smyslu, že i když globální krize klepe na dveře a je nutno chovat se obezřetně, tak že peníze na zvýšení mého platu se najdou.

Dál už to tak zajímavé nebylo; hodnocení podřízených se odehrávalo v srdečné atmosféře plné vzájemného porozumění a všeobjímající laskavosti, jak už to při podobných příležitostech bývá běžné, a den to byl pozitivní jak HIV test Freddieho Mercuryho.

Dnes v poledne jsme dokončili práci, která měla být hotova až v pátek večer, takže mi asi nezbude nic jiného, než se v kanceláři po zbytek pracovního týdne koukat na pornofilmy a hledat v nich zašifrovaná poselství!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Evaluace

  1. mám volno.že bych zašel na klub náročného diváka ? máš českou klasiku, nebo nějakou francouzskou polízanici ? jo,a zase jsem první :-)

  2. Jako správný katolík dělám sebeevaluaci vždy předtím, než jdu spát. Koneckonců v tom jsme s Enimenem zcela zajedno, předpokládám.

  3. baryk: mám zejména bakchanálie! a až teď mi došlo, jak vtipné to slovo v téhle souvislosti je:-)
    Paželv: zkrátka žijete Modrým životem!

  4. Paželv: Tomu se teďka říká takhle? My jsme se ještě učili o „samohaně“…

  5. pchebakchanálie, polízanice, česká klasika…. a čo tak klasický dojče titul „Das Mädchen Internat“…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>