Volám Moravu na pomoc!

Ranní okno

V kolonce ranní zážitky se mi dnes objevil nový přírůstek, bez kterého bych se klidně dokázal obejít…To bylo tak: Už patnáct minut po zazvonění budíku jsem mátožně vstal, vrazil do několika předmětů a odpotácel se do koupelny. Osprchovat se a umýt si vlasy, běžná ranní rutina.

Když mám hotovo, letmo se přioději a pustím se do výroby a následně i konzumace snídaně. A poté, jak správně tušíte, si jdu vyčistit zuby. Tím by napínavý ranní příběh mohl skončit, ale nestalo se tak. Jak si tak kartáčkem vytvářím pěnu u huby, kriticky sleduji svou podobu v našem benátském zrcadle.

No, říkám si, tohle je i na pondělní ráno dost zlé. A vůbec, dyť mám nějaký mastný a divně přeleželý vlasy, jak to? Zkoumavě si zajedu do kdysi bujné kštice a vida – suchota nejvyššího kalibru. Copak jsem si vlasy neumyl? Pátrám v paměti a zjišťuji, že si opravdu nepamatuji, že bych dělal něco se šampónem. Jenže s úlekem zjišťuji, že si nepamatuji ani to, že bych se vůbec sprchoval!

Panika. Rychle hledám důkazy: Jo, ručník je mokrý. Na vaně, ve vaně a v okolí vany jsou čerstvě vypadající kapky vody. Úleva. Tak jo, vlasy jsem si umýt zapomněl, ale aspoň jsem se osprchoval. Ale to, že jsem během očistné procedury zřejmě spal (Vestoje! Nahý!), to už mě opravdu lehce zaráží. A to upozorňuji, že včera jsem šel spát tak střízlivý, jako už dlouho ne…

Jako na potvoru tedy dorazím do práce vzhledově ne zcela dokonalý a už po pár minutách mě odchytí asistentka, že se musím vyfotit – už nevím, zda je to do nějaké ročenky, firemních materiálů, Podnikatele roku nebo učebnice biologie. Jisté je, že na té fotce vypadám jak přímý potomek Babinského, pokud by tedy Babinský přepadal pocestné někde poblíž černobylské jaderné elektrárny.

No nic, už jsme u avizované výzvy mým moravským čtenářům: Přátelé, takřka životně důležitě potřebuji domácí slivovici. Láhev nebo několik, to je jedno; zaplatím takřka cokoliv. Nemáte někdo ve sklepě přebytek, nebo neznáte někoho, kdo má? Už teď díky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Volám Moravu na pomoc!

 1. Mám přebytek, milý lobo, a sám ji ani tak moc nevypiju :-) Mám láhev nebo několik, podívám se večer a dám vědět. Je poctivá, pravá katolická, ze slovácké fary.
  A na co to bude, smím-li se tak ptát?

 2. Paželv: To neuhodneš… :o ) Některé rodiny zanevřely na peníze jako platidlo a přijímají pouze kořalkohalíře.

 3. Paželv: jak píše F., dlužím přátelům (které znáš ze svatby), a oni místo peněz požadují poctivou moravskou…pokud by lahví bylo víc, rád si ale pochutnám i já:-)
  ostatní se samozřejmě mohou hlásit i nadále!

 4. dobrá..princip nízkonenergetičnosti našeho nového domu je odhalen:o))) ale může být i česká..

 5. ty wole, já si svou vlastní slivovicu vždy poctivě sám vypiju, maximálně s ní nakládám jako s exkluzivním darem, takže ode mě ji koupit nelze.
  ale kdybys měl fakt nouzi, zkus malo(nebo spíš středo)výrobce, mr. žufánka: http://www.zufanek.cz…vovica.html

 6. Spát ve sprše není špatné, ale postrádá to adrenalinové opojení. Podařilo se mi kdysi schrupnout během šlapání na kole během cesty domů. Nad ránem jsme se s bicyklem probudili v příkopě, oba nepoškozeni a schopni dalšího cestování směrem k pelechu. Vysvětlením budiž fakt, že se tak stalo po celonoční kalbě, na které se nepila slivovice, ale pití, jehož název ještě dnes děsí všechny, kdo s ním někdy přišli do styku – mixela… Byly jí hektolitry… To sice nelze říci o mých zásobách slivovice, ale snad bych se mohl poptat u kamaráda-paliče :-) ))

 7. Kvasňa: jsem vážně vděčný, že mě mixela minula – zřejmě bych se nedožil takhle požehnaného věku! a kdyby kamarád-palič nějaké zásoby vyšťáral, beru je!

 8. Ano, při slově „mixela“ si dodnes pokaždé s gustem odplivnu. O víkendu dáme s kamarádem-paličem pivo, tak to naťuknu. Snad mu v cisterně ještě na dně něco zbylo…

 9. Kvasňa: díky, když to vyjde, věnuji ti kromě jiného i oslavnou zmínku ve svých memoárech:-)

 10. U nás za rohem ve vinotéce prodávají moravskou, kolik ji chceš?

 11. meluzina: tak pro začátek můžeme zkusit půl litru až litr na vyzkoušení:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>