Stěhovák, ten tvrdej chleba má

Nesnáším tvrdý chleba!

Nevím, proč si lidé myslí, že když měřím dva metry a vážím metrák, tak že mým největším koníčkem je stěhování těžkých předmětů. A ještě to vysvětlují tím, že jsem, cituji, chlap jako hora, což ve mně vzbouzí znepokojivé asociace, spojené s filmem Brokeback Mountain.

Začlo to vlastně už ve škole; vždy, když bylo potřeba odstěhovat piáno, obří palmu v kamenném květináči nebo doručit koš sladkostí pro milenku některého z učitelů, byl jsem neomylně vybrán. Ale za ta léta už jsem si zvykl; je to zkrátka malá daň za to, že jsem tak zdravím kypící.

Zatím poslední kapitola mé nosičské anabáze se odehrála včera. Na chodbě mě odchytla naše nová asistentka a přibližně osm minut usilovně žadonila, abych s ní šel dolů do skladu. Nakonec jsem s jistým znepokojením její nabídku přijal. Nešlo samozřejmě o žádné galantní dobrodružství, ale o hrubou manuální dřinu nejhoršího kalibru.

Šéf chce tiskárnu, a já to neunesu, vysvětlovala mi cestou. Zde je třeba podotknout, že nová asistentka je jednou z těch dívek, které i při běžné výšce váží okolo třiceti kilo, a to ještě většinu její hmotnosti tvoří cigaretový kouř v plicích a tetovací inkoust pod kůží… A jestli chceš, tak na ní můžeme vzít rudlík, nabízela ještě, když viděla, jak se moje rysy zostřily. Rudlík jsem odmítl, protože byť nejsem na tiskárny expert, v tomhle ohledu jsem svým fyzickým silám celkem věřil.

Po příchodu do skladu jsme vyfasovali laserovou tiskárnu velikosti a hmotnosti Rubikovy kostky. Pohrdlivě jsem se ušklíbl, odmítl asistenčiny omluvy a břemeno s přehnaným supěním do šéfovy kanceláře dovlekl; bylo to podobně namáhavé jako třeba dát diář do šuplíku.

Šéf byl naštěstí celé proceduře přítomen a z jeho uznalého pohledu bylo jasné, že jsem svou obětavostí získal spoustu dalších plusových bodů… Mé vyhlídky jsou zase o něco radostnější!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Stěhovák, ten tvrdej chleba má

 1. Tak třeba to měla být výmluva a doopravdy šlo o (marné) naděje na galantní dobrodružství… Měl sis vzít ten rudlík, třeba by se to bylo vyvinulo úplně jinak!

 2. obávám se, že šéf jen zkoušel jak hluboko dokážeš klesnout, to že si z tebe dělá stěhováka teď může příště pokračovat leštěním botek !

 3. asTMA: rudlík coby afrodisiakum naprosto odmítám!
  P~O: předpokládám, že něco jako „převrhnout ještěrku!“
  lucky: jak hluboko dokážu klesnout, to už šéf ví – dokonce za peníze pracuju!

 4. četl jsem: „sněhulák, ten tvrdej chleba má“.

 5. Daves: mám to v plánu, inflace je zlá:-)
  s*: sněhulák má pouze tvrdou mrkev!

 6. jen jestli si tu větu nenapsal špatně.nemělo to být “ a jestli chceš,tak na ni můžem vzít tvůj zarudlík..“ ?

 7. baryk: lepší než zahnědlík!
  Mamed: že ty mě chceš iridovat?

 8. velikosti i hmotnosti? safra, to je vynález – jak to tiskne? rovnou skládané do obálek? :) ))

 9. A pak, že gentlemani vymřeli :-) Kdepááák… Zas na druhou stranu – co kdyby si sličná asistentka zlomila třeba nehtík? Tragédie!

 10. Qunati: hyperbola!
  puzzlinka: asistentka bez nehtíku není asistentkou!

 11. byla pěkná! nechtěla jsem ji zkazit, ale nedalo mi to ;) to by byl vynález…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>