Líbej mou ostružinu!

Radosti první jakosti

Poprvé v novodobých dějinách se dnes stalo, že jsem při pondělním ránu měl dobrou náladu. Možná to bylo tím, že letos prvně bylo celkem teplo a slunečno; možná tím, že s námi do Prahy mimořádně jel i kamarád-sklář a barvitě nás oblažoval líčením své pozdní soboty (neposlouchal jsem zcela zaujatě, ale nějakou roli v jeho příběhu hrálo třináct velkých becherovek a třináct velkých zvracení, tuším).

V neposlední řadě k mé dobré náladě přispěl i benefit od zaměstnavatele – v pátek odpoledne totiž naše třicetikilová asistentka dovlekla na pracoviště tašku, těžší než ona sama, a pečlivě z ní vyskládala nové služební mobily. Obdržel jsem svou krabičku, bez valného nadšení ji vložil do tašky a odjel domů.

Abyste rozuměli, mobily mě nikdy úplně nebraly. Pravda, před dvěma lety jsem si pořídil všeho schopný přístroj, který byste podle ceny mohli mylně považovat za ojetou škodovku, ale to jsem se prostě potřeboval zbavit nějakých peněz. Přístroj u mě vysloveně zahálel, protože byl prostě tak dobrý, že se mi nechtělo studovat všechny jeho funkce.

Jenže v sobotu ráno jsem neodolal a přeci jen nahlédl, co že mi to vlastně zaměstnavatel nadělil. A poprvé v životě mě nějaký mobil nadchnul! Přátelé, BlackBerry 9000 je z poloviny duralový a z poloviny kožený; jeho ovládání je jednodušší než sbalit venkovanku, fotí líp než můj foťák a vůbec z něj tak nějak dýchá luxus…

Samozřejmě je tu spousta zbytečných, ale awesome libůstek – třeba když telefonu řeknu check status, začne mi ženským sexy hlasem recitovat, jaký je stav baterie, signálu a zřejmě i vody na českých tocích. Návod odmítám číst, takže ještě jsem ve stádiu objevování, ale už teď je mi jasné, že s ničím jiným telefénovat nechci…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Líbej mou ostružinu!

  1. Už poněkolikáté v novodobých dějinách se stalo, že jsem v pondělí v šest ráno (jak zrůdně zhovadilý čas!) vstával s dobrou náladou neb jsem věděl, že budu moci zvěstovat příznivou zprávu ohledně slivovice. Kamarád-palič na sobotním pivním brainstormingu poznamenal, že „halůzkovej“ má v podzemních tancích dostatek a nebrání se prodeji. Takže jestli zájem trvá, cena činí 300 Kč/l. Tož tak.

  2. Kvasňa, Paželv: jste dokonalí, jdu vám psát maily:-)

  3. tých, ktorí spoznali
    jak je život krátky
    nevzrušia a nenabudia
    lacné hmotné statky…

  4. lakava je spirala konzumuA zajimave znovu a znovu sledovat tu promenu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>