Výtečný důvod, proč se zítra nedostavit na pracoviště

Díky, městský úřade!

Ani jsem netušil, že se tahle tradice ještě drží, nicméně Horst dostal úřední předvolání – prý se má dostavit na vítání občánků, chce-li. Horstovi to bylo celkem jedno, protože v momentě, kdy mu F. nabídku přečetla, byl plně zaměstnán pokusy nacpat si nohu do pusy (rým!). Tak jsme rozhodli za něj – jdeme!

Na vítání občánků jsem byl naposledy coby hošík asi šestiletý; jakéhosi nebohého novorozence jsem do úžasného socialistického světa přivítal přešišláním básničky, jejíž obsah a poselství si už přesně nevybavuji, ale zřejmě to bylo něco o Leninovi, takže mám závažné obavy, že z onoho mrněte nic dobrého vyrůst nemohlo.

Vzhledem k takovému časovému odstupu jsem ztratil kontakt s posledními trendy v této oblasti, takže mě čekala řada překvapení. Příjemné bylo třeba to, že celá událost se už nekoná v pochmurné aule úřední budovy, ale v reprezentativním sále maloměstského zámku. Udivující je ovšem fakt, že slavnostní ceremonie začíná tuším v 15:00 ve čtvrtek.

Čtvrtek? Znamená to, že se maloměstským úředníkům nechce makat v sobotu? Takže pokud se chci zúčastnit (jako že chci), musím si vzít dovolenou, ou, ou! To mě lehce rozladilo, ale na druhé straně, den volna se hodí vždycky, takže ať se vám zítra hezky pracuje!

Novou pro mě byla i úroveň utajení a zabezpečení celé akce. V předvolání přesný čas chyběl a F. ho musela lstivě vymámit z pracovnic matriky. Proč šla na matriku? Odpovím si sám – protože je prý nutno podepsat jakési prohlášení, že souhlasíme s tím, že na akci bude přítomen fotograf a že jméno našeho potomka se objeví v jakési jednověté zprávě v maloměstském zpravodaji.

Jen mě trápí dosud nevyřešená otázka, jaký dress code se na tuto společenskou veleudálost vztahuje. Ale vzhledem k tomu, že mi sluší všechno, určitě neudělám chybu…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Výtečný důvod, proč se zítra nedostavit na pracoviště

 1. Vezmi si to tričko s tou asijskou tou… Tyvíškým!

 2. Já ti nevim. Já na něj nešel a podle zpráv jsem o nic ani nepřišel. Místnost plná uřvanejch mimin, úřednice co to chce mít co nejdřív za sebou, reklamní pastelky a domino (na co je novorozencům domino?).

  Ale třeba se Maloměsto vytáhne víc než naše městská část. Zámek, to zní dobře.

 3. my jsme dostali od MU krásný štříbrný šperk ve tvaru nemocného delfínka i s pěkným dlouhým řetízkem, no radost pohledět…. :-)

 4. asTMA: to není tričko, ale košile! a stejný motiv mám i na jedněch trenkách!
  Pk.: pastelky se hodí na ochutnávání a domino na polykání a dušení, to je jasné:-)
  dalimil: nemocného delfínka? blednu závistí!

 5. Pk.: Obojí je pochopitelně pro rodiče, aby jim ze vší té radosti z děťátka nehráblo! Oni Vám k tomu nedali návod?

  lobo: Aha, aha! No tak si vezmi košili a ty trenky!

  dalimil: Co mu bylo?

 6. na zamek jedine v konskem sprezeni, ktere bude tahnout kocarek s Horstem a v prevleceni za Rudolfa II.:)

 7. Psice: ano, Horstovi budoucí poddaní by si měli zvykat:-)

 8. Tam, kde sa belasa rieka Neva
  do studeneho mora vlieva,
  na vlnach stoji slavna lod.

  Ked z tejto lode padol vystrel,
  chudobny clovek chrbat vystrel,
  vojaci sa dali na pochod.

  Od tejto chvile zacal zivot novy,
  vdaka mudremu Leninovi.

 9. AIF: Ach, Aurora! Spatřit ji a zemřít! I když já jsem kromě toho ještě toužila strávit léto v Artěku…

 10. AIF: tvoje zkušenost je obdivuhodná!
  F.: jsou i horší tábory, zejména ty organizované Němci…

 11. no,třeba z toho bude ještě slušnej rautík s boucháním šampáňa a přípitkem s oslavenci…

 12. oblekno my jsme byli s oběma dětma na stejném místě jako ty – oblek je dostatečně reprezentativní, ale je pravda, že ho žádný rodič kromě nás neměl. Jenže nám to slušelo a ostatní vypadali jak vesničani .cP

  TZN jednoznačně hlasuji pro oblek

 13. Danda: dík, ale nakonec jsme se rozhodli pro leisure style typu „podzimní dovolená na Riviéře“ :-)

 14. tento blog som zacal sledovat, priblizne v tej dobe ked ste z F. zacinali a potom som si musel dat nachvilu pauzu a dnes som s potesenim zistil, ze blog zije + ze sa udiali nejake zmeny, asi budem musiet citanim dohnat resty. Kazdopadne oneskorene gratulujem k zapisu do matriky:)

 15. rumofil: vítej zpět, čtenář tvého kalibru je vždy vítán:-)

 16. Dovolená?Hele, člověče, nemáš náhodou ze zákona právo na den placeného volna, jako třeba při pohřbu, státnicích, nebo svatbě rodinného příslušníka? Jen tak btw… Jinak, já jsem na vítání dostal nádhernou plyšovou opici, kterou mám do dneška :)

 17. Raven: to nevím, ale já mám dovolené tolik, že každá záminka, jak se jí zbavit, je vítána:-) a dostali jsme plyšového psa a fotoalbum…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>