Proč je lepší nesedět na záchodě…

…déle než patnáct vteřin

Dnešní zápisek není ani tak zápisek, jako spíše črta, či dokonce causerie…ale věrným čtenářům snad postačí. Tedy jen rychlý úvod k osobám, ději a lokalitě:

Naše kancelář, líné páteční odpoledne. Práce je již dávno hotova, nicméně do konce pracovní doby ještě zbývá dost času. Všeredakčním hlasováním schvalujeme, že jde o čas nouze, a kolega porodnickým chvatem tahá z tajné skříně láhev tequilly El Jimador. V kombinaci s čerstvě zakoupeným a vychlazeným spritem jde o celkem příjemnou záležitost.

Vedeni jakýmsi prazákladním instinktem, začínají se v naší kanceláři shromažďovat i další kolegové; v rukou prázdné sklenky a ve tvářích prázdné prosebné pohledy – naléváme i jim. A vida, dorazila i nová kolegyně, zde již zmíněná třicetikilová asistentka – dále vystupující jako 30kgA.

Jak je o pátečním odpoledni běžné, hovory se rychle stáčejí poněkud fekálním směrem. Já mám normálně panickou hrůzu z krys, vypráví 30kgA. Moudře pokyvujeme a chápeme to jako ukončenou výpověď, jenže to chápeme špatně. A už od mala se bojím, že může krysa vylézt ze záchodu, pokračuje ale 30kgA, a tak chodím na záchod dost nerada. A když už tam jsem, takm nikdy ne dýl než patnáct vteřin.

Pánská část posluchačstva si ono sdělení opatrně přebírá, ale dámská je rychlejší. Počkej, a to se jako za patnáct sekund vyXereš? volá nevěřícně jedna z členek středního managementu. Ne, já skoro nejim, a tak skoro neXeru, vysvětluje s úsměvem 30kgA.

Někdy si říkám, že otevřenost některých lidí je téměř nadbytečná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Proč je lepší nesedět na záchodě…

 1. Ty se směješ, ale já jsem tuhle fobii od určité doby měla taky. Akorát jsem si žádný takový podivuhodný limit nezavedla a víceméně jsem se s tím naučila žít. :o ) To určitě patří někam mezi urban legends, bezpochyby se to ke mně dostalo v citlivém dětském věku z nějakého ZARUČENÉHO zdroje (stalo se ségře kámošovýho kámoše, nebo tak něco).

 2. Dobrá dieta,ale 30 kg váhy dospělé ženské, likvidační. Měla by navštívit psychiatra.

 3. Janice: to by bylo podlé!
  asTMA: tak to předpokládám, že ses bála i černé sanitky!
  JANOVA: trochu jsem si zapřeháněl, ve skutečnosti váží dobrých 32!
  Paželv: jó svinstvo, to není jídlo!

 4. hehe, s tou holkou bude ještě legrace. Zkuste ji dát solničku, ať si vždycky tu vodu v záchodu nasolí, protože krysy jsou sladkovodní zvířata a do slané vody nejdou ;)

 5. Toony: a správnou slanost ať ověří ochutnáním, ne? :-)

 6. loool :)

  městské legendy jsou zlo, já zas nespím ve stanu jinak než s vatou v uších ;)

 7. Quanti: jenom v uších? takový škvor vleze všude!

 8. zbylá místa jsou většinou chráněna jinak…

 9. Ty blaho ,tak za posledni dobu me tohle opravdu moc pobavilo !!! Vyborny !!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>