Paměť jako slon

(respektive sloní albín s mentálním postižením)

Jsem ten poslední, kdo by se mohl někomu vysmívat pro špatnou paměť. Ve skutečnosti je moje paměť špatná tak, že až se toho domákne nějaký zodpovědný úřad, nechá mě zbavit v lepším případě svéprávnosti, v horším případě varlat, abych se dále nemnožil.

Když o tom tak přemýšlím, snad každý den se mi stane, že na ulici či v autobuse na mě někdo zuřivě mává či se ke mně žene s napřaženou pravicí (napřaženou, nikoliv vztyčenou!), a já jen tázavě povytahuji své bujné obočí, protože bych mohl přísahat, že danou osobu jsem v životě neviděl. Pak se vesměs ukáže, že jde o dlouholetého kamaráda, souseda odvedle či mimořádně ponižujícím způsobem zneuctěnou bývalou krátkodobou společnici.

Ale mé příběhy blednou ve srovnání s realitou, kterou zažívají další mladí muži z mého okolí. Včera mě potěšil milou historkou kolega Jakub: Jak jsem šel ráno do práce, viděl jsem na chodníku takovou stařenku. A přišla mi povědomá. Ale odkud? Tak jsem šel jako vedle ní a kradmo si jí prohlížel, a…

Jiřina Bohdalová! skáču mu do řeči, protože jsem netrpělivý posluchač.

Neee, zavrtí hlavou Jakub. Byla to moje babička!

Myslím, že tuhle zkazku může trumfnout jen dnes už legendární příběh kamaráda-právníka z loňských Májových slavností, což je krycí název pro maloměstskou akci Pár-tisíc-lidí-se-sejde-na-náměstí-a-vykalí-se-jak-prasata.

Postávali jsme tehdy v hloučku s různými kelímky v rukou a hloupě a hlasitě se smáli nějaké pramálo vtipné slovně-střevní hříčce, jak už tak přiopilí lidé dělávají. Jedna z kolemprocházejících žen vzápětí zamířila k nám a kamaráda-právníka pozdravila srdečným Ahoj!

Kamarád-právník se na ni podíval, v celkem slušném čase sebral síly k odpovědi a vykoktal zmatené Dobrý den. A až po pár dlouhých vteřinách duševního zmatku seznal, že ona paní je jeho maminka.

Nejsem na tom zas tak zle…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Paměť jako slon

 1. Maminka byla k nepoznání pod obraz, v tom je určitě pointa!

 2. Paželv: obávám se, že tentokrát tvůj bystrý úsudek selhal:-)
  Mamed: potvrď to nějakým příběhem ze své bujaré minulosti!

 3. A to je ještě dobré :) Já jsem jednou byl na akci s kamarádem. Tři dny. Tři dny jsme spolu hrali na kytary, vedle sebe jsme jedli, pili, spali, v podstatě jsme se od sebe nehnuli ani na záchod a ten bejk mě pak v pondělí potkal na náměstí a hlásí: “ Zdar Ravene, ty vole, já byl o víkendu na perfektní akci, škoda žes tam nebyl!!!“ Tak teď mi řekni, co si mám myslet o tomhle :) )))

 4. Raven: ano, jednou se mi něco vzdáleně podobného stalo s kamarádem partiovkou:-)

 5. Jenže u partiovky mají výpadky krátkodobé paměti celkem jasného původthce…

 6. F.: to je sice hezké, ale ten výpadek byl na mé straně:-)

 7. dotaz a příhoda„mimořádně ponižujícím způsobem zneuctěnou bývalou krátkodobou společnici“… marně přemýšlím co by to mohlo být. napadá mě snad jen „ku*wa, kterou si o****l a ona při tom neměla orgasmus“. trefil jsem se ? a nyní k příhodě: s kamarádem zajdeme v týdnu na oběd, dáme si k němu pivko a pak ještě nějaké navrch a těsně po půl 4 vystresuje, že musí vyzvednout dcerku ze školky, objedná taxík, dorazí přesně v době, kdy poslední vychovatelka zamyká vchod, omluví se a ptá se na dceru. a ta dobrá paní mu odvětí:“ale pane XY, vaše dcera už přece chodí do školy!“

 8. lucky: k dotazu – ne, tak to nebylo:-) k příběhu: krása! vzpomněl jsem si na věčně zhuleného kamaráda Vendu, který na VŠ přišel na zkoušku, kterou už měl jednou hotovou:-)

 9. A kdo z vas zapomnel,ze uz jednou dane zaplatil a sel platit podruhy? Takova absurdita. Bohuzel zdanliva.:)

 10. Etiene: slovo „daně“ nemá na tomto jinak krásném blogu místo:-)

 11. díky lobo.připomněl jsi mi,že jsem zapomněl,že zapomínám !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>