Práce vážně osvobozuje

Můj přerod v nového, lepšího loba pokračuje!
Mohl to být pátek jako každý jiný, ale nebyl. S úsvitem jsem se probudil, učinil několik nezbytných hygienických úkonů, zahalil se do montérek, starého svetru a staré košile a obezřetnou chůzí, kterou jsem okoukal z filmů o amerických Rangers, se přemístil do těsné blízkosti takřka své nemovitosti. Samozřejmě jsem si dával bedlivý pozor, aby mě cestou nezmerčil někdo známý. I když, pravda, v montérkách jsem k nepoznání – vždy po jejich natažení se mi tvář zkrabatí do jednoduchého lopaťáckého výrazu.

Plán dne zněl ponořit se do garáže, kterou děda kdysi stanovil i svou dílnou a později v ní po několik desítek let ukládal věci, o kterých byl přesvědčen, že by se ještě někdy mohly hodit. Vzal jsem to od kraje, pečlivě jsem třídil haraburdí a po dvou hodinách usilovné práce jsem se propracoval až k ponku! To byla značná satisfakce, a tak mi další dvě hodinky už utekly jako nic.

Kdybyste se teď podívali do zmíněné garáže, naleznete v ní tři hromady – železo, plast, dřevo. Železo ještě dnes či zítra odvezeme do sběrny a jeho prodejem zázračně zbohatneme. Plast ještě dnes či zítra odvezeme do specializované sběrny, a za jeho snad ekologickou likvidaci zaplatíme mnohem víc, než dostaneme za železo. A dřevo naštípeme a spálíme, to je snad jasné.

Proč vám ale tohle všechno vyprávím – mě dneska ta duševně vskutku nenáročná práce bavila a udělala mi dobře. Na pár hodin jsem hodil za hlavu všechny svoje starosti s prací, obavy z budoucnosti, postupující citovou okoralost a tak dále, a soustředil se jen na to, abych si neopatrnou manipulací s ostrými rezavými předměty nezpůsobil otravu krve.

Večer půjdu slíznout Horkýže. Myslím, že tam zase na všechny svoje krásné ideály zapomenu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Práce vážně osvobozuje

  1. á, lobo je taky překladatel…zdravím ideály, než se rozplynou:)

  2. ano, ten železný šrot jsem překládal vskutku epesně…

  3. Klídek, vzpomeneš si na ně opět při řezání, štípání a pálení té třetí hromady.

  4. allora: no, hlavně mě po garáži čekají ještě tři kůlny a půda:-)

  5. bacha, aby se ti neudělaly mozoule! to by už pak nebyly jemné ručičky vytříbeného intelektuála, ne ne..

  6. tak večer pozdravuj "žužužu" i s tím jejím mikrofonem…

  7. Dřevo naštípete a spálíte, čimž ušetříte značnou částku za uhlí. Takže zase zbohatnete. To je taky jasné.:-)

  8. TN: mozolů už mám až běda! zkrátka lopata, jak má být!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>