Miluji ho, jmenuje se Blitz!

Sociální status upgraded

Smlouva je hned podepsána, spousta peněz mění pána. Je sobota dopoledne, já si třesu pravicí s bývalým majitelem a stávám se vlastníkem skoro nového Opelu Astra; elegantní kombík je natřen útočnou černou a vypadá opravdu famózně, to se musí nechat. Takže, kdo by si to kdy pomyslel; po letech spokojené chůze mám konečně auto!

Tedy, jednou jsem už auto měl; bylo mi osmnáct a děda mi věnoval svou starou Škodu 100. Měla barvu letní oblohy, děravou podlahu a spotřebu jako sovětský tahač jaderných raket. Není divu, že mi dlouho nevydržela – tehdy byl můj přísun oběživa značně omezen a potřeboval jsem živit především sebe.

Pak jsem spoustu let vozidlo prostě nepotřeboval. Jenže, narodil se Horst a situace se dramaticky změnila. Cestování vlakem či busem ve společnosti kočárku a řady pohotovostních zavazadel se ukázalo jako nanejvýš nezáživná kratochvíle. A tak, i když jsem se vždy smál lidem, kteří dávají svým autům jména, je tu najednou čas vymyslet krycí jméno pro Horstovo nové přibližovadlo.

Volba nebyla těžká: S ohledem na barvu a slavnou minulost značky bude nový rodinný přírůstek znám pod kódovým jménem Blitz. Teď už jen bojovat se svou nevyježděností; v sobotu jsem na silnicích strávil něco přes hodinu, a byť jsem za sebou krvavou stopu nenechal, k řidičské jistotě mi chybí ještě moc.

A teď k tomu opravdu důležitému: Sobotní večer jsme strávili kolaudací nové haciendy Petzky a Pavla. Jejich dům je naprosto awesome a dočasně jsem propadl depresi, protože mi náš krásný prvorepublikový byt začal připadat nedostatečný. Rád bych zde vyzdvihl hlavní pochoutku večera; švestky, macerované ve slivovici, spolu s mandlí zabalené ve slanině a zlehka opečené. V kombinaci s tousty a smetanou šlo o pochoutku, která nemá ve známém vesmíru obdoby…

Ale nesmím na to myslet. Zpátky do práce!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Miluji ho, jmenuje se Blitz!

  1. ted uz chybi jen potvrzeni noveho socialniho statusu pomoci dovolene v Jugosce a poridit Horstovi bratra jeste v teto petiletce!:)

  2. moje první auto byl Opel Kadett, je vidět, že máš vkus :o )

  3. no vidíša teď si představ, že tě to může dopravit zkraje víkendu i po takovéhle krásné trase! http://www.mapy.cz…st=r@srq=route(fast,toll):obec%20Mikulov,%20okres%20B%C5%99eclav%3Eobec%20Dob%C5%99%C3%AD%C5%A1,%20okres%20P%C5%99%C3%ADbram

  4. démon: tou dobou bude v dílně na prohlídce:-) btw, ještě mi od tebe nedorazily slíbené materiály…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>