Větry od pólu

Radosti s novým kolegou

Do našeho redakčního kolektivu přibyl nový přírůstek a můžeme mu říkat třeba Libor, protože se tak sice nejmenuje, ale dost se to jeho jménu podobá. Libor je chlapec vtipný, bystrý a podivuhodně neostýchavý; což se projevuje zejména v tom, že více než často nechává promluvit svá, řekněme, zadní ústa.

No ano, půlka z vás se zřejmě v oné metafoře ztratila jak Goro na předměstí Tokia, takže bez obalu: Libor k smrti rád prdí. A když zrovna neprdí, k smrti rád vypráví o tom, kdy a kde se uprdl. A jako doplňkové hobby má popis různých exotických nápojů a jídel, které kdy ochutnal, a změn na konzistenci jeho stolice, které byly tohoto ochutnávání výsledkem.

Jsme mužský kolektiv, takže podobný přístup v nás nevyvolává nijak závratné pocity hanby nebo nechutnosti. Ale přeci jen, je potřeba dodržovat jisté hranice, to každý gentleman ví.

Takže jsme v kanceláři a krčíme nosy, až to nevydržím a optám se kolegů, kdo z nich posnídal hadr na nádobí, zapil ho kumysem a teď vypouští tak hrozivé zplodiny. Kluci krčí rameny, jsou bez viny – a z vedlejší kanceláře se ozývá fantomasovský smích Liborův.

Nebo jsme v honosném restaurantu na obědě. Libor už dojedl a táže se: Bude vám vadit, když se tady useru? Ta hrachovka byla nějaká zákeřná… Odpovědí je mu několik nadávek, vesměs zpochybňujících jeho manželský původ či sexuální orientaci. Libor krčí rameny a odchází do vedlejšího salónku, toho času naštěstí prázdného.

Po pár vteřinách se odtamtud ozve zvuk ne nepodobný trhání role balicího papíru. Libor rozjařeně vychází, a když míjí číšnici, zvesela na ni haleká: V tom zadním salónku to máte moc hezký, ale je tam nějakej vydejchanej vzduch! Kluci, už jsem vám řikal, jak jsem se strašně usral na prvním rande?

Pak zkuste pracovat… Ale máme ho rádi!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Větry od pólu

 1. ale tak to je Libor slušný kluk, že si řekne o vaše dovolení, nežli si usere u stolu!!!

 2. Ovšemže se ztratili. Neříká se totiž zadní ústa, ale „zadná brada“.

 3. jarmilka: vždyť říkám, máme ho rádi!
  asTMA: to je nemoderní cimrmanismus, a navíc slovensky:-)

 4. já jsem hrd`
  na svůj prd…
  (uznávam, že ako poetické dielo to stojí za vyližprdel, ale jeho tvorba si vyžiadala 0.16 ms)

 5. baryk: nu, i tak se na to dá nahlížet!
  ďobo: na 0,16 ms to není zlé!

 6. talajoid: ó ne ne, tommaser je úplně jiná liga!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>