Prepáčte, som iba kučeravý kokot,

řekl nám včera zpěvák Horkýže Slíže.
Vzhledem k tomu, že tuto omluvu přednesl už po druhém songu, tak tím možná i něco sledoval. Koncert byl dobrý, ale na zas až tak dobrý, jak jsme se všichni těšili, že bude. I když podle mého neškoleného ucha bylo vše nejspíše vinou zvukaře.

Postupující příznaky počínající chřipky jsem kromě piva zaháněl i karlovarským bylinným likérem, a neudělal jsem chybu. Stala se mi ale trochu divná věc.

Postávám si v sále a bavím se se svou kamarádkou a někdejší platonickou láskou (to jedno intenzivní loučení kdysi dávno pod lampou se nepočítá, ne?), se kterou jsem se už dost dlouho nepotkal. A co mi kromě jiného říká? Lobo, ty jsi ještě vyrostl, že jo? Popírám.

O pár minut později jsem zapředl hovor s kamarádkou-umělkyní, která mi už pěkně dlouho slibuje portrét. A tak si tak nezávazně tlacháme, kdy že bych jako mohl přijít postát modelem, když tu ona se na mě zadívá a praví: Lobo, ty jsi ještě větší než dřív. Znovu popírám, ale přiznávám, trochu ve mně hrklo. Ačkoliv je pěkné vědět, že v očích některých žen jsem oproti minulosti povyrostl:-)

Nicméně zbytek koncertu už proběhl takřka bez incidentu (pravda, kamarád-právník mě nutil, abych se před jeho očima líbal s jeho přítelkyní, ale to jsem odmítl, protože jsem věděl, že z kamaráda-právníka hovoří alkohol) a před půlnocí jsem se lehkou chůzí odebral domů.

Dnes jsem vstal v osm a už mám za sebou další kolo zušlechťovacích prací na skoro svojí nemovitosti. Odpoledne se chystám poměřit houbařské síly s kamarádem-sklářem, takže držte palce, ať se konečně ukáže pravda.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Prepáčte, som iba kučeravý kokot,

  1. a už jsem se vrátil! přátelé, lesy jsou plné hub!

  2. nezaměstnanost tě v očích žen učinila ještě větším? dávám také výpověď!

  3. to je ten vitamín bé, po pár pivech vyroste každej:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>