A teď zábava z jiného soudku…

…ze soudku umění!

Sníh a hnus a vstávání… Chtělo by to nějaký ukrutně pozitivní zážitek! Jenže těžko hledat pozitivní zážitky, když dolar tančí okolo hodnoty třiadvaceti korun, to pak člověku i jindy spolehlivě fungující nákupy z Ameriky trochu zhořknou…

V práci jsem teď trochu nesvůj, protože minulý týden jsem si Trautenberkovsky nadiktoval, co chci na vizitky, a v nejbližších dnech očekávám zásilku tří set kartiček z tuhého zlaceného papíru, potištěných explicitními obrázky a satanistickými verši. A jak moji věrní čtenáři možná vědí, ve všech bývalých zaměstnáních jsem krátce po obdržení vizitek dostal nějakou lepší nabídku a projevil se jako mužský ekvivalent prodejné děuky.

Jenže mě moje stávající živnost baví, i když momentálně mám opravdu práce nad hlavu, takže s nabídkami, které se neodmítají, klidně ještě nějaký čas počkejte…

Aby mě taky nebavila, že: Plastelínovému šílenství už naše kancelář propadla bez výjimky. Kolega Pavel má grafitovou, kolega Honza tmavě modrou, kolega Jakub pistáciovou a já rubínově červenou, která, když ji smáčknete v dlani a otisknou se na ni vaše papilární linie, vypadá tak trochu jako čerstvě vytržené opičí srdce.

Když k nám tedy vejde nějaký untermensch z libovolného jiného oddělení, nalezne nás, jak se spokojenými výrazy na tvářích hněteme své bochánky do podoby Věstonické Venuše, Rodinova Myslitele, Michelangelova Davida nebo gumového hada. Do toho nahlas rozjímáme, kam půjdeme na oběd (je-li před obědem) nebo si vzájemně líčíme, co jsme obědvali (je-li po obědě), a vlny stresu se od nás neškodně odrážejí zpátky do ostatních kanceláří.

Snad abych si pak doma dokázal lépe odpočinout, začali jsme s F. v poslední době holdovat nákupu obrazů – a když říkám obrazů, myslím obrazů, ne nějakých nuzáckých reprodukcí. Původní plán byl, že největší místnost našeho bytu, salón, budou zdobit pouze originály, ale pod tlakem okolností jsme toto rozhodnutí modifikovali.

Originály budou v salónu i v ložnici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “A teď zábava z jiného soudku…

  1. nejlepsi je zlata a protoze platinova se nevyrabi, doporucovala bych ji jako vhodny doplnek, ktery podtrhuje vudci pozici!

  2. na streamu teď prej budujou novej think tank:-)

  3. Hele, kdyby ti tu nějakou „nelze odmítnout“ nabídku někdo vehementně cpal, klidně ho přesměruj na mě ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>