O strašlivém právnickém hlenu

Kamarád-právník takříkajíc in flagranti

I kamarád-právník, vzor mužnosti a chlouba západní civilizace, mívá slabší okamžiky. A když jsme v sobotu dopíjeli čtvrtý litr vína, odhodil zábrany a pochlubil se svou nejnovější historkou. Jen doufám, že to tu nečte moc lidí z Advokátní komory, aby chudák nepřišel o živobytí…

Nebudu tu přepisovat přímou řeč kamaráda-právníka doslova, jen vám jeho příběh takříkajíc přebásním, ono to bude asi celkově vhodnější. Tedy vězte, že jednoho celkem obyčejného dne jel kamarád-právník ranním busem z maloměsta do Prahy. Ranní busy jsou zřejmě v populaci dost oblíbené, protože jejich zaplněnost bývá v libovolném okamžiku nesrovnatelně větší než jejich kapacita.

A tak si kamarád-právník nesedl. Oběma rukama visel na mastné tyči a ze všech stran na něj dorážela těla spoluobčanů. Vzduch už byl dávno vyčerpán a nahrazen směsicí potu, parfémů a plísně z klimatizace. Prostě běžný začátek pracovního dne, jak ho znají dojíždějící lidé všude na světě.

Když už si kamarád-právník myslel, že situace nemůže být horší, přepadl ho záchvat kašle. Nemá cenu se tu o jeho kašli nějak zdlouhavě rozepisovat, to si kdyžtak nalistujte moje zápisky z doby, kdy jsem s kamarádem-právníkem bydlel a jeho kašel mě každou noc připravoval aspoň o tři a půl hodiny spánku.

Kamarád-právník tedy v přeplněném busu předvedl zdařilou etudu na téma Zvuky džungle. A pak se to stalo. Byť si prý slušňácky zakrýval ústa rukou, náhle z jeho útrob vylétl hlen velikosti mexického dvacetidolaru, chvilku plachtil vzduchem a hledal oběť, a nakonec dopadl na kalhoty jakéhosi kravaťáka, sedícího pod kamarádem-právníkem.

Kamarád-právník okamžitě zbledl, ale čerstvý majitel jeho hlenu si prý ničeho nepovšiml. A kamarád-právník jen s hrůzou sledoval, jak jeho výtvor stéká po cizincově nohavici, natahuje se a v každé zatáčce se skoro roztomile bimbá. A to jsme ty vole byli kilometr za maloměstem! To byla nejdelší cesta do Prahy, co jsem kdy zažil! Ale nevšim si toho a v Praze normálně vystoupil, vypráví kamarád-právník a kdyby nebyl tak životem ošlehaný, jistě by se mu trochu chvěl hlas.

Další důkaz toho, že právníci mají štěstí! Tedy pokud právníkem nebyl i ten neznámý kravaťák…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “O strašlivém právnickém hlenu

 1. Psice: kamarád-právník má své zásady; na dívkách hleny nenechává!

 2. povozím se z maloměst
  tu pan Nóbl, tam pan Ctěný
  a já? nounejm, nicka, guest
  kalhoty jim zdobím hleny…

 3. ďobo: neuvažovals o kariéře scénáristy v pornobranži?

 4. Právníkův hlen je pověstný…jen ta hemživost…!

 5. to lobo
  multi dinero, multi trci-frci…? warum denn nicht? nejaká konkrétna ponuka?

 6. ďobo: to zní jako nějaký jiný překlad Hlavy XXII, než znám já…nebo se pletu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>