Krleš!

Hú-a!
Asi jste si toho všimli. Poslední příspěvek jsem napsal v pondělí, teď tu máme pátek večer a až doposud nic. Věrní čtenáři vrtí hlavami a tázavě se dívají k nebi (proč, to vědí jen oni sami), nevěrné čtenářky už dokonce spřádají plány, kterak dojít aspoň náhražkového literárního úkoje s pomocí měsíčníku Silniční obzor.

Vysvětlení je stejně jednoduché jako běžný volič ČSSD: Mám práci a mám jí moc a chci ji udělat dobře (tedy stav běžnému voliči ČSSD naprosto neznámý). V pondělí bude spuštěn nový web, za který mám poměrně velkou porci zodpovědnosti, a vinou nejrůznějších nepříznivých okolností je poměrně zjevné, že dobrá práce se podaří – ale jen za předpokladu, že po týdnu usilovné dřiny si usilovnou dřinou naplním i sobotu a neděli.

Netěší mě to, ale co nadělám. Vzhledem k faktu, že F. s Horstem zřejmě zítra odjedou do Brna a okolí a pár dní tam budou společensky vázáni, můžu vlastně být za pracovní víkend rád. Za jiných okolností bych totiž své slaměné vdovectví musel trávit různými výlety, posedáváním po hospodách, hraním Falloutu a posedáváním po hospodách. A možná by došlo i na posedávání po hospodách.

Mými nejvýraznějšími zážitky posledních dnů tak zůstávají pracovní obědy, hltavě zkonzumované během výměn obscénních anekdot s kolegy nebo kolemjdoucími číšnicemi. A to, jak sami uznáte, by do veselých literárních útvarů nedokázal vtělit ani Josef Věromír Pleva.

(Mimochodem, před chvílí jsem se dozvěděl, že tátovi vykradli garáž; není těžké se dovtípit, že jde o akci fetek z nedalekého nově vzniklého slumu, ovšem je těžké to prokázat. Každopádně, vylomit dveře a prorazit nádrž od auta kvůli krádeži pár litrů benzínu a obstarožní vrtačky, to může být dílo jen někoho tak ukrutně chytrého, že na to nedokážu ani vymyslet přirovnání.)

Ideální by bylo, kdyby si ten ukradený benzín zkusili vstříknout do žil. A úplně ideální by bylo, kdyby každý, kdo by u sebe jenom měl pervitin nebo něco horšího, byl okamžitě převelen k deseti letům dřiny v kamenolomu nebo uhelném dolu. Paráda.

Někdy bych si dost přál, aby moje jednoduchá řešení byla opravdu využívána!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Krleš!

 1. partiovka: ty bys šel aspoň na patnáct, kámo:-)

 2. gram = rokto by bylo optimální. kromě trávy. tam bych byl tolerantnější a dával třeba samolepky s maxipsem fíkem.

 3. Daves: v jednoduchosti je krása – a tím nemyslím toho politika:-)
  enimen: jistě jsi chtěl napsat fešáci!

 4. Páter Partiovka má jako vždy pravdu. Kdo nezkusil, ať nesoudí :)

 5. Piko je supr…Čusík Partiovko,
  máš pravdu, kdo neskusil, ať nesoudí, ale, kdo skusil a měl hned na poprvé špatnou zkušenost, tak chápu, že piko odsuzuje. Já říkám, piko supr věc.
  Terka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>