Narozeniny někteří by lidé mít ani neměli snad

Zmatený a dezorientovaný
Dvě desítky věrných spolualkoholiků, uzavřený salónek, dvě kila tataráku, dva obří tácy řízků a vrchní Pavel v nejlepší formě – to jsou ingredience potřebné k tomu, pokud chcete důstojně a s obrovským zpožděním slavit svoje devětadvacáté narozeniny.

Nechápu, proč se nechám zaskočit faktem, že pivo ve spojení s whisky je opravdu vražedná kombinace. Vždyť českoslovenští letci, kteří válčili v Anglii, se o tom ve svých memoárech zmiňují takřka bez výjimky, a já mám něco načteno! Přesto seznávám, že už po šesti hodinách usilovného kalení začínám jevit známky rozpadu osobnosti.

Naštěstí nejsem sám! Kamarád-právník se usilovně dožaduje toho, abych mu přes bluetooth poslal vyzvánění I Just Died In Your Arms Tonight, které patří do zlatého fondu naší společné alkominulosti. Můj telefon poznáš, má jméno Řitní věnec, popisuje pyšně. Dívám se do seznamu nalezených zařízení, ale po Řitním věnci ani stopa.

A co Kliťák, nejseš Kliťák? Mám tu nějakej Kliťák, táži se s nadějí v hlase, a jak jste si jistě všimli, nadužívám slovo Kliťák. Kamarád-právník hrdě odmítá a trvá na Řitním věnci; ze zoufalství tedy zadám příkaz, aby se můj telefon s tajemným Kliťákem spojil – a hle, komu se na displeji rozsvítí žádost o povolení spojení? Ano, kamarádu-právníkovi. Záhada zůstává dodnes nevyřešena.

Je asi půl jedné, když platím, a na nohách se z dosud přítomných již nedrží téměř nikdo. Doma mám prý trochu problémy projít dveřmi a F. do očí tvrdím, že jsem v zásadě střízlivý, ale to je snad omluvitelné i podle těch nejpřísnějších měřítek.

Jestli vás zajímá, jak mi bylo v neděli, tak se podívejte na nějaký béčkový katastrofický film.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Narozeniny někteří by lidé mít ani neměli snad

  1. no, kamarát, lenže Otto Smik mal 20, keď sa prelievali vizourama a pivom… holt si už za mladíckym horizontom… čo ranná erekcia, funktioniert?
    skús benzedrin, ten tiež ládovali po kilách…

  2. ďobo: ranná erekcia funguje i v kocovině, zaplaťpámbu – ale na Otto Smika samozřejmě nemám!

  3. neděle by se mi měla vymazat z paměti..vím jak budu trpět,až přijdu do pekla!

  4. v poho , Smik sa zas nechytal na Režňáka, z čoho vyplýva, že pravé pitie stíhača je borovička s vodkou…

  5. v tomhle státě se stejně málo pije….úsměv prosím

  6. ďobo: no vida, a Režňák se nechytal na Hartmanna, takže ideální by nejspíš byl nějaký šnaps:-)
    jamon: jak kdy a jak kde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>