Utrpení mladého boháčka

Moje chatrná pumpička…

Dost dlouho jsem si myslíval, že nejhorším dnem v týdnu je pondělí, jenže to je začátečnický náhled na věc. Kamarádka Petzka mě před časem navedla na myšlenku, že zdaleka nejhorší je úterý; a i když jsem se chvíli vzpíral tomu uvěřit, už věřím. A včerejšek to znovu potvrdil…

Vyjíždíme z maloměsta Praze vstříc, jsme asi na šestém kilometru cesty, když tmavě modré Maserati, pilotované Evženem Humlem, manželem Petzky, divně zaplave. Vyloučíme nárazový vítr i náhlé zemětřesení, zřejmě je něco s kolem. Čert vem zpoždění, jde o naši bezpečnost – Evžen zajíždí do blízkého autoservisu.

Je to vynikající tah – autoservisman pár minut znalecky kope do pneumatiky a najednou je hotovo. Jsme znovu na cestě, šťastni. Kamarád-sklář si přeje vysadit na Zbraslavi, a protože prší, děláme si trochu zajížďku, aby příliš nenamokl. Což se nám, jak se záhy ukáže, nevyplatí.

Noříme se do kolony, která spíše připomíná parkoviště před Penny Marketem v sobotu ráno. Velmi, velmi zvolna se posouváme, a v Bráníku to už nejde vydržet – já i Petzka se s Evženem loučíme a vybíháme na tramway. Jedna nám těsně ujede, tak přidáváme další minuty ke zpoždění, a když už tomu nevěříme, přijíždí konečně další.

Ještě nejsme ani na Výtoni, když do naší tramwaye vrazí auto, pilotované jakousi nešťastnou blondýnou. Báby ječí a křižují se, ale škody na životech žádné a na vozidlech pouze plechařina. Ovšem je potřeba počkat na policii nebo koho a doprava stojí, nakonec je z toho krásná procházka na Palačák, kde chytám tramway další a do práce dojedu sice již bez nehody, ale s více než hodinovým zpožděním oproti normálu.

Zbytek dne si ještě zpestřím zubařským křeslem, pracovním stresem a obdržením či uvědoměním si několika nepříjemných zpráv. A když už si dnes myslím, že je většina špatných věcí za mnou, volá mi F., že náš počítač má slibně nakročeno do komatu, ze kterého se zřejmě buďto neprobudí, nebo probudí s cca desetinovými schopnostmi.

Co na to říct?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Utrpení mladého boháčka

 1. No, já bych dotaz měl…Jak se kopáním do pneumatiky spravuje auto? Myslíš, že by podobným principem dokázala onen dobrý muž opravit i řídící jednotku airbagu???

 2. Daves: zvláštní, totéž mi dnes napsala F.!
  Raven: určitě, tyhle sofistikované metody mají univerzální platnost:-)

 3. help me !Ahoj! moc bych potřebovala od tebe a od lidiček kteří si to čtou pomoct…
  Potřebuju hlásnout na blogu http://rabow.blog.cz. jsem tam jako katy =) to už najdete, ale je to pro mě moc důležitý MOC !!!!

 4. Jak zpívá Olda Říha: „Jsou špatný dny, kdy větám smysl chybí a kdy se slova nechtěj rýmovat…“

 5. Mají-li tyhle sofistikované metody univerzální platnost, rozhodně bych vyzkoušela několika mocnými kopanci probrat počítač z komatu! :-)

 6. partiovka: jasně, a ještě třeba iPod si koupím!
  baryk: ty už na to nekoukej…
  kvasňa: a Olda to musí vědět nejlíp!
  Lenka: večer vyzkouším!

 7. lobo: Ty nemáš srdce! Pročpak jsi neodpověděl Katy =?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>