Krev na rukou?

Říkám jasné a rozhodné ano!
Enimen to včera nakousl, to, že se nám přes víkend vloupala do bytu dvojice holubů, že s odpuštěním zesrali vše, na co přišli. Dnes se chystám k přesunu do Prahy a už teď je mi smutno z toho, co asi ve svém pokoji objevím. Po včerejším telefonátu s tommaserem je mi totiž jasné, že škody budou nehorázné.

Prý všechny plakáty pěvce Eminema jsou potrhané, jak se na ně holoubci pokoušeli sedat. Prý má bleděmodrá košile od Bosse, nedbale pověšená na okně, už dávno není bleděmodrá. Prý…ale ne, to už by byla zbytečná krutost. Teď jen marně trýzním paměť, zda jsem na okně neměl i svou růžovou košili s obrázkem asijské děvky. Pokud byla poničena i ta, už mi nezbývá moc důvodů k životu…

Nezvaná holubí návštěva nás potkala už jednou, ještě když jsme bydleli v bytě naproti tomu současnému. I tehdy to bylo zlé, a já poté vyhlásil všem holubům válku. Někomu by mohlo přijít, že jsem byl na ty okřídlené symboly míru až příliš drsný, ale já myslím, že šlo o nutnou sebeobranu.

Posuďte sami – co je špatného na tom, nasypat na okenní parapet, kam si znavení holoubkové zalétávají odpočinout, tablety jakéhosi obzvláště koncentrovaného louhu, původně určené k rozleptání ucpaného odpadu? Už dlouho jsem se nebavil tak, jako když jsem sledoval, jak ti zkurvení sráči zmíněné tabletky zobou a mají přitom takový ten inteligentní výraz ve tváři. Zvýšený počet šedavých, jakoby zevnitř rozežraných ptačích mrtvolek v okolí byl jistě jen podivnou náhodou. Nebo ta smutná série nehod s hnízdem, které si dvojice obzvlášť připitomělých jedinců postavila na parapetu od našeho toaletního okna…vždy jsme je nechali snést vajíčko, pár dní se z něj těšit, a pak – neptejte se mě jak – vždy hnízdo i s vajíčkem z parapetu sklouzlo a řítilo se tři patra světlíkem…tenhle ptáček už se lítat nenaučí!

Po několika měsících jsem své vražedné běsnění ukončil, ale myslím, že ve světle nových událostí je čas k dalším masakrům. A jestli na mě někdo z vás poštve ochranáře, zabiju je taky!

Stejně je to marná snaha. Stejně jednou budou holubi srát i na mou sochu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Krev na rukou?

 1. holubiTak mne napadá, že jsem dnes nechal otevřené okno, tak jestli mne nepostihne stejně krutý osud ………..

  Vršovice začínají být k sakru, nebezpečné

 2. ty bys ublížil božímu tvorečkovi kvůli nějaký zkurvený košili?!?!?

 3. V případě košile s asijskou prostitutkou je sice výraz "zkurvená" na místě, avšak musím se loba zastat. I já bych ublížil, ačkoli jinak jsem tvor mírumilovný. Ale nesmí mě nidko nasrat.

 4. sochaNiektorí ľudia majú sochu už za života. To potom nielen holúbky osierajú sochu, ale aj ľudia osierajú žijúceho velikána.

 5. zabíjet zvíře proto, že sere někde, odkud se nemůže dostat? ne, já nejsem žádnej moralista, ale i tak věřim, že s hnízdem ve světlíku to byla nadsázka. stejně tak, jako měla bej "vtipná" ta zasraná košile :-)

 6. Zesrali vše, na co přišli? Tommaser musel být šťastný!:-)))

 7. TN: jsme zlí, zlí, nejzlejší!
  Jura: tommaser byl v sedmém nebi:-)

 8. lobo já vím, že ty si charakter. ty to alespoň přiznáš. ale slib mi: už žádní mrví holoubci!

 9. myslíš na naše sousoší, kde v orgastické křeči svíjí se spocená těla….?
  a já držím v ruce mrtvou hrdličku – nebo holoubka??

 10. Já mám ráda holoubátka. Daj se hrozně snadno uškrtit, jen to tak něžně cvakne a jsou mrtvá. Tatínek je škrtívával vždycky o posvícení. Jste hloupí, měli jste si počkat, až se vyklubou z hnízda!

 11. Otíka Rákosníka na Vás,holoto
  A Turek,ten ty závozníky i fackuje…

 12. A coprostě jen zavírat okna…………DELI – prostě geniální:-)

 13. Moje bývalá terasa (budiž jí zem lehká) se také chystala býti obydlena hnízdem těchto opeřenců. Víte, já na ní přes léto snídám. Holubi by na ní (nejen) přes léto srali.
  Jsou situace, kdy není čas na falešný humanismus (animalismus?) a člověk musí ukázat, kdo že je (byl) majitelem terasy.

 14. měl sis pořídit nějakýho dravce. to by se holoubci klidili…

 15. Hans: přesně:-)
  TN: no, dravce máme, ale tommaser v tomto případě tak trochu selhal:-)))

 16. PřemnoženíJak u holubů, tak i u lidí je nejhorší to přemnožení, co ty na to,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>