Ta nejhorší věc…

…co se může mladému muži stát

Je mi jasné, že se ptáte, o čem je řeč. Co může být tak hrozného, že mě to donutilo přerušit horečné pracovní tempo a nabušit pár slov do klávesnice, do níž mi zároveň s psaním padají od úst drobky z chilli tyčinky?

Dost hrozné by bylo, kdybych si třeba koupil čivavu. Obecně nemám nic proti věcem, pocházejícím z Mexika – sombrero je nepochybně skvělý vynález, tequillu jsem jeden čas považoval za vtělení boha, ale čivava? K čemu je dobrý pes, kterého zabijete hlasitějším odkašláním, pes, jehož největším koníčkem je mít záchvaty epilepsie? Ale nebojte, čivavu jsem si nekoupil.

Hrozné by taky bylo, kdyby náhle došly celosvětové zásoby coly light a coly zero. Ale tak strašná katastrofa by nepochybně neušla zájmu konzervativního tisku, takže byste se o ní nemuseli dozvídat ode mne. Takže nebojte, černé zlato nám ještě na několik let vydrží.

Naprosto otřesné by mohlo být, kdybych dostal předpis na antibiotika. To bych si je pak musel v lékárně vyzvednout a začít je pravidelně užívat a na hezkých pár dní se vyhýbat alkoholu. A být v takhle krásných skoroletních dnech bez možnosti svlažit se pivkem, to by bylo bezprecedentním trestem…

Nu, ano. Přesně ta třetí posibilita mě postihla. Před chvílí jsem protrpěl oběd s kolegy, kteří mi neopomněli zdůrazňovat, že zrovna dneska je jako křen a má říz a chuť atd. V telefonu se mi objevují smsky, navrhující mou účast na nejrůznějších víkendových zahrádkách či akcích, spojených se sudovým či lahvovým, a já ani nemám sílu odpovídat.

Kdybych byl Mirek Dušín nebo někdo z jeho crew, řekl bych No u Jóviše!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Ta nejhorší věc…

 1. je mi tě opravdu upřímně líto…
  takže asi nechceš slyšet, co já budu dělat zítra? Nemyslím mytí oken, ale sedánek na nejbližší otevřené zahrádce s oroseným před sebou :o ))
  Hezký víkend přeji!

 2. Tak já třeba mám v sobotu přijímačky a v neděli se budu muset naučit asi patnáct maturitních témat, které když nebudu v pondělí umět, tak mě profesoři ukamenujou…taky to není zrovna nic s medem..

 3. jarmilka: bude bouřka. a komáři. a pivo zkyslý!
  Daves: tak to tedy good fight, good night!

 4. taky jsem vcera zacal brat antibiotika. komu jsme se znelibili? taky kapavka?;)

 5. Těch pár dní pod antibiotiky vydržíš. Jaro teprve začíná, takových příležitostí vychutnávání piva na zahrádce ještě bude:-)

 6. vozničáci považují antibiotika za jackpot.útrata za alkohol je poloviční a opice jednou taková ! ani nevíš,jaké prožíváš štěstí…

 7. partiovka: třejmě jsme si ji předali navzájem:-)
  Sabina: ale každá promarněná příležitost je tak smutná!
  baryk: naštěstí nejsem Vozničák:-)
  Jitta: už se těším na ty hřejivé vlny mentální energie:-)

 8. Alespoň můžeš bez výmluv trénovat za Blitzím volantem.

 9. já měla naposledy antibiotika v lednu a i tehdy to byl boj (žádný svařák a panáky na zahřátí), ale zrovna teď, když by měl člověk pít svá první outdoorová piva letošního roku, je to fakt k vzteku :( .
  tak ať to rychle uteče a snad se počasí nezkazí, až je dobereš.

 10. dewberry: jak by řekli ve filmu 300 – this is blasphemy, this is madness!

 11. "jen si leťte, ptáčci, leťte… vám dal Panbů křídla, mně vrazil půlitr do ruky…"
  cháchá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>