Vyměšování na nevhodných místech

Akutní nedostatek hodných lidí

Chlapi, potřebuju dva dobrovolníky! vykřikl jsem před chvílí do ticha kanceláře. Kolegové se po sobě podívali, chvilku mlčeli, a pak se opatrně otázali, oč jde. Potřebuju, abyste mi do shopu doběhli koupit nanuka, vysvětlil jsem, a když se zatvářili nevěřícně, dodal jsem, že celou operaci jsem ochoten zafinancovat.

Přesto se dobrovolník nenašel ani jeden, natožpak dva, a tak jsem odsouzen k tomu, si po dopsání tohoto příspěvku oněch padesát metrů do obchodu dojít sám. A kolegy to zjevně netrápí: Já s tebou normálně už nebudu navazovat ani oční kontakt, protože jseš gay! křičí kolega Kuba na kolegu Pavla poté, co si přestali házet kuličkou z modelíny, a má chuť na nanuka je jim lhostejná jako mně liga národní házené. Je to smutné.

Naopak veselý je fakt, že se blíží konec mé antibiotikové anabáze. Ale je to kruté. V sobotu například, když bylo tak neuvěřitelně hezky, jsme s F. a Horstem rajzovali po maloměstě a okolí a pak zapadli do oblíbeného podniku na oběd. Číšník Pavel mi místo pozdravu začal točit pivo, takže jsem ho musel zarazit a hystericky zvýšeným hlasem požádat o točené nealko.

Pavel se mé volbě trochu podivoval a trochu vysmíval, pak navrhl kompromisní řešení, že mi nabere nízkoalkoholické pivo ze dřezu na vymývání sklenic, ale ve svém přání jsem byl neoblomný. A tak jsem dostal točený Clausthaler. Byl jsem notně vyprahlý a pivko bylo předpisově studené, takže do mě zahučelo během několika vteřin. Vyhodnotil jsem ho jako uspokojující a objednal si ještě jedno.

Po obědě jsme ve výletničení pokračovali. A ve chvíli, kdy jsme byli na vyvýšené samotě nad městem, sevřela mé útroby ledová ruka strachu o nové kalhoty. To zrádný Clausthaler zaútočil! Nebyl čas na hrdinství. Rychlým, leč důstojným tempem jsem se musel odebrat do blízkého lesa a tam využít služeb papírových kapesníků a trsů mechu…nebudu vám lhát, hezké to nebylo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Vyměšování na nevhodných místech

 1. Lidi pro druhý dneska neudělaj skoro nic, už by mě ani nenapadlo požádat o pomoc, natož, aby mi doběhli koupit nanuka:-)

 2. Tak třá já bych náhodou Lobouškovi pro nanuka doběhla! Mně totiž gayové nevadí!

 3. a schválně co bys dělal,kdyby tě clausthaler doběhl uprostřed tchien an men?

 4. a přečetl si si příbalový letáček ? ne všechny antibiotika vymýšlel nedostudovaný neumětel a jde požívat i když si uprostřed cyklu. aspoň to tvrdí má žena doktorka, když mi dovoluje pivko při angíně. otázkou je, jestli se mě nechce zbavit.

 5. Daves: tvoje problémy bych chtěl mít:-)
  Sabina: já stále chci věřit v lidské dobro!
  asTMA: ty motáš jablka s hruškami:-)
  baryk: co by, jako správný turista bych šel po hnědé…
  lucky: přečetl a shoduje se s tím, co mi zdůrazňoval ošetřující lékař – alkohol striktně zakázán:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>