Zkouška ohněm

Páteční noci bývají nejdivočejší

Jednou ta chvíle přijít musela: F. v pátek vyrazila na kamarádčinu rozlučku s Ludvíkem Svobodou (dle mého trochu opožděnou, neboť jsem si téměř jist, že tento československý prezident skonal roku 1979). Obdržel jsem obsáhlý návod, kterak udržet našeho osmiměsíčního potomka při alespoň základních životních funkcích – a bylo to.

Přiznávám, lehce neklidný jsem byl. Jednotlivé úkony jako koupání, přebalování, odhovňování či navlékání do nepravděpodobně tvarovaných částí oděvu zvládám myslím celkem dobře, ale celodenní péče, to je něco jiného. A samozřejmě, ani při nejvyšší snaze nejsem schopen kojby.

Je devět večer; Horst je vzorově vykoupaný, nakrmený, zahalený do slušivého pyžamka a dle všeobecných zkušeností by už měl dávno spát nebo aspoň se spánku velmi blížit. Leč nic tomu ani zdánlivě nenasvědčuje. Pomáhám si sklenkou Glenmorangie; a vida, funguje to, moje nálada se lepší. Horst, jako by to vycítil, usíná kolem desáté.

Pečlivě studuji návod, který mi F. zanechala. Potomek prý bude spát tak do půlnoci, pak se možná dvakrát , třikrát za noc vzbudí a bude se dožadovat něčeho na zub, což prý mám vyřešit šalamounským vyjednáváním. A opravdu: Hodiny na vzdáleném kostele odbíjejí půlnoc a já začínám mátožně usínat, když se z dětské postýlky začne ozývat nářek, jako když Štětináčovi umřel Mažňák (nebo jak to tehdy bylo).
Uklidňující techniky nezabírají, takže kapituluji a přenáším Horsta k nám do postele. Několikrát mě kopne do hlavy a spokojeně usíná. Dělám totéž, tedy bez onoho kopání do hlavy.

V jednu hodinu je tu další několikaminutový výboj zloby; tiším ho podáním panáka kojenecké vody. Ve dvě znovu, pak ve čtyři a pak v pět. Ve čtvrt na šest se začínám obávat, že vstáváme: Horst korzuje postelí sem a tam, kope mě střídavě do hlavy a genitálií a vypráví nějaký příběh, kterému bych možná rozuměl, kdybych uměl staroaramejsky.

Nevím jak, zřejmě z posledních sil, ale daří se mi ho ještě jednou uspat – dokonce tak kvalitně, že vstáváme až v osm. Přesto se cítím odpočatě asi jako začínající pornoherečka po dotočení Her First Nigga Gangbangu – a když v sobotu zničená F. vchází do dvěří, jsem skutečně rád. A Horst podle všeho ještě víc…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Zkouška ohněm

 1. z čeho byla F. zničená? z her first nigga gangbang?

 2. enimen: kdyby tak! Her First Hangover In A Very Long Time!

 3. danda: jasně, parkuju ho v podzemní garáži pod naší ložnicí:-)

 4. kopani stridave do hlavy a genitalii? Horst ma zajistenu budoucnost ve svete kickboxu!

 5. lobo:"panáka kojenecké vody…" ?!??!
  tož to si pri najbližšej príležitosti poručím v knajpe….
  dandy: fuj, odporný spitfajr
  emgé stopadesiat jedna naňho…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>