Způsoby uvažování slaměného vdovce

Někdy je mi ze mě smutno!

Bývaly časy, kdy jsem nesnídal – ale to bylo v době, kdy jsem vstával kolem poledního a stejně jsem na jídlo neměl chuť, protože mnou většinou cloumala kocovina. Jenže teď, když pracuji od nevidím do nevidím, je to jinak – a dobrá snídaně je pro úspěšný start do nového dne stejně důležitá, jako například kvalitní očista po ranní stolici. Však někdy zkuste bez toho či onoho jít do práce a dáte mi za pravdu!

V posledních dnech jsem doma sám, protože F. vozí Horsta po její rodné Moravě, kde se k němu sbíhají stařenky a vidí v něm nového Mesiáše (většinou; pár ojedinělých stařen v něm vidělo nového Belmonda a jedna naprosto pomýlená tvrdila, že jde o nového císaře Hirohitha, jen bílého, blonďatého a modrookého).

A samota má na kvalitu mých snídaní neblahý vliv. Nechápejte to špatně: I když je F. doma, o snídaňové nákupy se dělíme a snídaně chystám já, to je taková moje libůstka. Jenže včera a dnes jsem se předvedl v tom nejhorším světle…

Večer. Vycházím z autobusu a v duchu si rekapituluji: Čerstvej chleba doma mám, máslo taky, koupím si jen šunku. Mňam, to bude snídaně! Kupuji 15 deka šunky.

Asi o tři minuty později, na cestě k domovu: Sakra, proč jsem koupil 15 deka, to je na snídani pro jednoho trochu moc, ne? Ale co, aspoň můžu dva tři plátky jen tak ochutnat teď. Mňam, to bude snídaně!

Ulice, naštěstí pustá a prázdná. Jak největší sociál za chůze pojídám šunku z papíru. Hmm, ta je super! No, nějak jsem to s ochutnáváním přehnal…tak co, už to dojím, zítra si ke chlebu otevřu tuňáka. Mňam, to bude snídaně!

Dnes ráno, vstávám. Zkoumavě zkoumám plechovku tuňáka. Tuňák. No, nevím… se mi nechce se s tím otvírat. Nemáme něco jinýho? Nahlížím do lednice, abych se přesvědčil, že jsme ji vybílili opravdu kvalitně. Nebo že bych si dal vajíčko natvrdo? Jenže kdo se s tím má vařit…no, to tedy bude snídaně!

Chvilkový záchvat paniky. To jako budu snídat chleba s máslem? Z toho už jsem snad vyrostl, ne? Ještě jedna důkladná kontrola zásob, a vida! V nejzapadlejším koutě lednice je pytlík strouhaného parmezánu. Paráda! Chleba s máslem a parmezánem, mňam! To bude snídaně!

Chleba omáslen a posypán. Nějak extra lákavě to nevypadá, ale chuťově to určitě bude super. První sousto a je jasno: Nebude.

Nemám rád snídaně, na kterých si nepochutnám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Způsoby uvažování slaměného vdovce

 1. Ach jéžiš, špinavý fusekle na chlebu s máslem! To je nadělení! Škoda, že není času upéct první pomoc!

 2. jak praví litvínoffský klasik
  "mám pod vočima váčky jako Kanyza…
  …když muž sám snídá,
  a žena je v práci…"

 3. Mýlíš se. :) To, co jsi předvedl Ty, rozhodně není snídaně slaměného vdovce, ba dokonce ani snídaně dekadentního singla. Ti by totiž posnídali grilované kuře, které zbylo z večírku předchozího dne a zapili lahví bílého vína. Ty jsi předvedl prostě jen dokonalou lenost dlouho ženatého muže :) ))))

 4. asTMA: co jsem si nadrobil, to jsem si snědl!
  jarmilka: ale mne taková absence sebekázně překvapuje:-)
  ďobo: litvínoffského klasika nemám příliš v lásce – ale aspoň má na svých stránkách odkaz na mou recenzi jeho nepovedeného koncertu:-)
  Raven: tobě se někdy stalo, že se na večírku nedojedlo grilované kuře? přátelíš se s divnými lidmi!

 5. ach tak… takže radši veršík k aktuálnej téme?
  "s tebou jsem byl v sedmém nebi
  teď lednice se prázdně šklebí…"

 6. jenom aby Horsta nepovažovali za Antikrista, znáš moravský ortodoxně katolický venkov !

 7. ďobo: to je ono!
  dalimil: no, něco na tom bude…možná jsem mu neměl nechat na čelo vytetovat ty tři šestky!

 8. bacha na ty zapadle kouty lednice. Tam saham take pouze v pripadech nejvyssi nouze a potraviny v takovych koutech maji vlastnosti metamorfovat se a dokonale se maskovat v uplne jine. Napriklad takovych smradlavych a plesnivych syru nam uz tam vyrostlo spousty!

 9. jak to tak čtu – ty myšlenkové pochody, ta skladba snídaně – asi jsem taky slaměný vdovec:)

 10. psice: když je hlad, není čas na strach!
  sistr: tak tedy vítej!
  baryk: respektive zdá se jim o kaviáru, když se sjedou toluenem:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>