Poháněná chtíčem, vrněla jak káča&

…moje milá plakala-a-a
Titulek je samozřejmě matoucí jen trošičku, explanace následuje: Včera se na maloměstě odehrál další bowlingu zasvěcený večer, sešlo se nás hned sedm. Výkon jsem tentokrát podal spíše nedobrý, mým nejlepším výsledkem bylo jedno druhé místo ze tří her. Budiž, každý den není posvícení.

Místo vrhání koulí jsem tedy své snahy napřel na vrhání mincí do džuboxu. A čím víc hoegaardenů jsem v sobě měl, tím zajímavější kousky zněly éterem, včetně té v titulku zmíněné zpívánky od Divokýho Billa.

Co by vás možná mohlo zajímat, je to, že bowling má novou obsluhu – za barem postává a kratičkou sukénku si popotahuje žena s tělem gazely, a jen podle její tváře lze soudit, že osmnáct jí bylo už před nějakým tím pátkem. Nicméně se stoupající hladinou alkoholu v krvi hráčů se stává ženou takřka vysněnou. Jaké pak bylo naše rozčarování, když za ní přiběhl asi dvanáctiletý klučina a začal ji oslovovat mami!

To všechno je ovšem příběh příliš krátký, než aby mi stačil na blognutí. Důležité věci se děly i dnes ráno. Sedím si před počítačem, projíždím své oblíbené stránky, když tu ticho bytu rozčísne zvonek. Uvědomuji si, že mám na sobě toliko své spací trenérky a tričíčko, tak si rychle natahuji aspoň kalhoty a sbíhám po schodech. A už od pohledu je mi to jasné – zas mě někdo chce obracet na správnou víru! Nicméně mám dobrou náladu, takže dveře otvírám a tvářím se vstřícně.

Dvě ženy. Jedna tak pětačtyřicet, druhá odhadem třicet. Ta si bere slovo. Dobrý den. My tady chodíme a hovoříme s lidmi o biblických tématech, a nechtěly jsme vynechat ani vás…
Zjišťuji, že výraz obou žen se trochu mění, jako by je něco zarazilo.
Ne, díky, já jsem hluboce nevěřící a nemyslím si, že by se vám podařilo mě přesvědčit.
Dobře, my vás nechceme nijak obtěžovat. Můžeme vás alespoň povzbudit k čtení bible?
Čtu hodně, ale tohle fakt ne. Takže je mi líto.
Dobře, dobře, tak se mějte hezky, nashledanou!
Odcházejí, a zdá se, jako by je to ani nemrzelo. Jako by je na mém zjevu něco znepokojovalo.

Vracím se do bytu a kontroluji svou vizáž v zrcadle. Á, já mám na sobě tričko s obrázkem hajlujícího Hitlera…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Poháněná chtíčem, vrněla jak káča&

  1. Uchylili se bezboznici hned od narozeni, pobloudili hned od zivota matky, mluvice lez! Psalm 58

  2. ony na tebe peklem, ty na ně vlídným slovem? styď se…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>