Zlo, tvé jméno je O2

Nebo Franta Nedvěd!
Posledních několik dní mi O2 vážně pije krev – většina hovorů vypadává, u některých se mi dostane hlášky, že je není možné uskutečnit – a když volám z čísla od Vodafone, tak samozřejmě je všechno v pořádku. Vím, že telefonu, hrazenému laskavým zaměstnavatelem, by se na zuby koukat nemělo, ale tohle už je moc.

Poslední kapka do mého kalichu hořkosti přibyla, když mi ráno volala F. Hovor se s tůtáním ukončil asi po vteřině. Když jsem zkoušel volat zpět, telefon jen útrpně mlčel, asi jako Václav Klaus v oddělení džínových bund. A až o něco později se mi F. dovolala s radostnou novinou – bude další přírůstek v rodině! (Nehledejte v tom senzaci, týká se to rodiny našich knih – chtěl jsem tím jen říci, že mi přišla dlouho očekávaná zásilka z Amazonu).

Myslím, že O2 by měl rozjet novou kampaň:
Jak se jmenuje tvůj telefonní operátor?
Ou-tů-tů-tů-tů-tů-tů…

Když jsme u těch vtipných slovních hříček, ráno jsem opět po čase cestoval busem a nedobrovolně se zaposlouchával do české středoproudé klasiky. A vysvětlete mi jedno – pro koho se dělají české předělávky populárních písní z ciziny? Píseň se v cizině stane hitem; většinou proto, že má dobrou melodii a text, který aspoň někomu přijde zajímavý. OK, melodii zachováme, text někdo přebásní, aby to znělo podobně – a co jako?

Pak vznikají klenoty, v nichž by smysl nenašel ani Sherlock Holmes a čtyřicet loupežníků – třeba Honem, honem (zpíval Karel Zich; v originále veleznámý song Pretty Woman) nebo
Rejdivá (v originále ne moc známá věc Listen To The Radio – píseň o tom, jak je hezké užívat si za poslechu rádia). Zlopověstný Franta Nedvěd překonal všechny možné limity, a verš Listen to the radio má v jím zpívané písni podobu Dneska máme rejdivou.)

Co na tohle říci? Snad jen, že Frantu Nedvěda v rejdivé náladě bych raději potkat nechtěl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Zlo, tvé jméno je O2

 1. tak pozor! franta je pan textař..já tam slyším "dneska máme rejdy,hou…"a to my přijde dost romanický verš :-)

 2. to mi pripomnelo prebasnenou cohenovu suzanne, jejiz text "Pan Ježíš byl jen lodník mořem šel měl suchou nohu/
  Pak se dlouho na svět díval ze své věže v divném slohu" prekona jen malo co.. a ted si to snad jeste ke vsemu budu zpivat! damn you!

 3. Ano, jsem monotematickáJeště že Franta Nedvěd nezpívá my lonely ass is killing me…

 4. baryk: já to tam původně slyšel taky, ale velký google napravil můj omyl!
  aghata: sakra, teď si to budu zpívat taky:-)
  Janice: monotématická, ale stále k věci:-)

 5. A co Frantu Nedvěda v rejdivé s jeho bratrem, to by se ti nelíbilo?…

 6. Už se chytám vyplenit o víkendu amsterdam…jen bude třeba lépe rozvrhnout síly :-) :-)

 7. Lobo,pokud bys nebyl nástiletá,ale přesto již obdařená dívka,skoro už žena,myslím, že by ti od Františka rejdivá nehrozila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>