Inzerát na dům, ve kterém nechci bydlet

Mít a nemít skoro šest mega…

Byt máme sice krásný, o tom žádná, ale není v něm místo na kulečníkový pokoj, na modelářsko-počítačovou hernu, ba ani na sklad pivních sudů. A tak, i když to není největší priorita, se začínáme dívat po nějaké haciendě.

Radši bych si uříznul pravé varle a poslal ho sirotkům do Afriky, než bych si nechal postavil jednu z těch katalogových hrůz, které vyrůstají na okrajích všech měst i vesnic. Nechat si postavit krásný a originální dům, jako to udělali třeba kamarádi Petzka s Evženem Humlem, by bylo výtečné, ale na maloměstě už zřejmě došly vhodné pozemky a stěhovat se jinam se mi moc nechce. Zbývá tedy jediné – koupit nějaký dům již existující!

V sobotu jsme se s F. jeli na jeden takový podívat; ale opravdu jenom podívat. Jeho cena se nám zdála přemrštěná, nicméně neměli jsme zrovna co dělat a rádi chodíme po cizích domech, tak jsme šli.

Klady: Prvorepubliková poctivá stavba; spousta místností, světlé pokoje atd. Zápory: Malá zahrada, nevyhovující rozvody, frekventovaná silnice pod okny, současní majitelé mají postavený nový dům hned vedle. Není co řešit, za takovouhle kombinaci skoro šest miliónů nedáme ani náhodou, už proto, že je nemáme. Na vysněnou vilku tedy stále ještě čekáme, naštěstí času i trpělivosti máme dost…

No, to jen tak, abyste byli v obraze. Z dalších událostí stojí za zmínku snad jen to, že mi dnes byl zaměstnavatelem přidělen nový, výkonnější notebook a že se během následujících týdnů přestěhujeme do větších a hezčích kanceláří. Co víc si přát?

(Mimochodem, ráno v autobuse; dvě nevzhledné ženy středního věku a nižšího intelektu. Ta první: No a co řikáš na to, jak házej vajíčka na Paroubka? Ta druhá: To ti teda povim, to je jasná topolánkovina! To Topolánek určitě všem těm fakanům platí, aby ty vajíčka házeli! Jestli mě čte někdo z kontrarozvědky, tak jistě zbystřil – takové analytické schopnosti by neměly zůstat bez povšimnutí!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Inzerát na dům, ve kterém nechci bydlet

 1. Jen esli za těma vejcema nestojí vrazi z Wall Streetu, vedení Králem Šumavy!

 2. a já bych házel minimálně vařený natvrdo !

 3. Janice: nepochybně, jsou to revizionisti, oportunisti a hlavně imperialisti!
  AlterEgo: já jdu!
  baryk: snad by byly lepší rovnou dlažební kostky:-)

 4. to janice a lobo:
  tá správná dobová hantýrka bola ďaleko kvetnatejia – "trockistická oportunistická štěnice z wallstreetu nasáklá krví, jejíž žaludek potřebuje smrtonosné zbraně…."

 5. pridavam dalsi udaje pro kontrarozvedku: topolanek podplatil i vietnamskou komunitu! Vcera mi s bezelstnym usmevem prodali plato vajicek, kde byli 3 prokazani pukavci!

 6. psice: to se zamotává víc než Prison Break!

 7. za pět mega můžeš mít zámek v Lounech, viz. Superreality.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>