Profesionál

Slušný výkon na takového lenocha!

Ošemetná situace: Včera kolem dopoledního jsem na košili nalezl flek organického původu, vzniklý zřejmě aplikací jídla nebo staroaramejskou kletbou. Jindy bych to nechal plavat, ale odpoledne jsem potřeboval vypadat lépe než kdy jindy, tak jsem podřízeným rozdal úkoly a vyrazil situaci řešit.

V obchodě zvučného jména jsem dlouho váhal mezi dvěma košilemi, a nakonec pro jistotu koupil obě. Pak jsem ještě pomohl slepé dívce do tramwaye, obstaral si oběd a volným krokem se vrátil na pracoviště, kde mě čekaly velké věci.

To máte tak: Nadřízení se usnesli, že nikdo jiný nedokáže během pracovní doby tak krásně blogovat a vymýšlet hloupé slovní hříčky (mám dvě nové: Jaké je ideální jméno pro ska kapelu, popřípadě pro novou desku již existující ska kapely? Obří ska! A jak se říká takovému tomu ho*nu, které odolává spláchnutí a stále si nerušeně plove v míse? Lejnok!)

Kromě toho zjistili, že moje oddělení vydělává firmě obří peníze, což mají nadřízení rádi. A navíc oceňují, že svou práci zvládáme vždy včas a bez problémů, což mají nadřízení možná ještě radši. Ostatně, dnes je středa a v půl druhé jsme seznali, že máme hotové penzum práce pro tento týden – a k tomu předdělanou dost podstatnou část práce pro týden následující.

Abych to zkrátil: Odpoledne bylo oficiálně oznámeno moje další povýšení a já jej v čisté košili přijal. Od prvního července tak budu velkým mocipánem, v potravním řetězci firmy už nade mnou jsou jen výkonný ředitel a generální ředitel; dramaticky se mi zvýší pravomoci, povinnosti, plat a ego. Na to, že ve firmě ještě nejsem ani rok, mi to přijde jako uspokojivý kariérní růst.

Pokud vám to tady dnes připadá, jako že se chlubím, tak jsou vaše instinkty správné. Ostatně, když se nepochlubíš sám, nikdo to za tebe neudělá! Wish me luck, budu ho potřebovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Profesionál

 1. Tož, ty kluku maloměstská, ať to šlape!

 2. Dramaticky se ti zvýší mzda, nikoli plat. To se často plate…

 3. Paželv: tož, strécu, děkuji!
  ďobo: pop je palindrom, to je jisté!
  F.: plate? ano, naroste to o nějaký ten talíř:-)

 4. Obří ska? je všeobecně známo že židovská mládež se sdružuje na ortodoxně hard-coreové platformě…

 5. takze starou vizitku mam hned zahodit a zitra mi das u obeda novou?:)

 6. partiovka: nové se teprve tisknou, a potkáme se v půl dvanácté na Míráku – ok?

 7. ááá..pán je kariérista!teď už to nebude jen obří ska, teď to bude i obří house…

 8. sice nevím co to je,ale uráží mě to :-) ….!

 9. prisel cas nechat si na zakazku vyrobit galeru, kde budou tvi otroci veslovat v rytmu bubnu a ty kynout v hedvabne toze chudine na brezich Vltavy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>