Podivný případ s Mercedesem

Jistě, může to být náhoda…

Následující příběh nemá žádnou dramatickou zápletku, není vtipný a dost možná se ani nestal, ale to mi nezabrání netestovat jím vaši trpělivost se mnou. Tak. Jste tu ještě?

Prodíral jsem se houštím vinohradských činžáků na oběd, pravděpodobně do Žluté pumpy. A poblíž toho minikruháče, v jehož středu je nejhezčí kašna v Praze a možná i na světě, jsem potkal dívku v Mercedesu.

V Mercedesech se vyznám asi jako v postavách Star Treku; nicméně tenhle mě zaujal – kabriolet, odhadem osmdesátá léta, černý a naleštěný. Krása. Dívka mě nezaujala – poměrně pohledná, asi tak o deset let mladší než já, zřejmě jedna z těch dvacetiletých micinek, které si po Vinohradech jezdí Mercedesy a jejichž pracovním nástrojem je málokdy něco jiného než kreditka o třicet let staršího milence.

Auto projelo, pustil jsem to z hlavy – ostatně nadcházející oběd si žádal všechnu moji pozornost. Ale o pár hodin později se mi vzpomínka na toto krátké setkání vrátila.

Byl jsem na cestě domů, už jsme se blížili výjezdu z Prahy. Zvedl jsem oči ze stránek nového Lee Childa, zrovna když nás v protisměru míjelo blíže neidentifikovatelné auto. A to za sebou na přívěsu táhlo jiný vůz. Hádáte správně: Byl to Mercedes, kabriolet, odhadem osmdesátá léta, černý a dost nabouraný.

Ano, mohla to být náhoda, třeba to byla dvě úplně jiná auta. Nebo taky ne. Ale už na začátku jsem vám říkal, že tento příběh nemá žádnou dramatickou zápletku, není vtipný a dost možná se ani nestal, takže si nemůžete stěžovat, že jsem vás nevaroval.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Podivný případ s Mercedesem

 1. No počkej počkej, jakýpak nemá zápletku?!
  Nový Lee Child???

 2. eleska: neříkej, že jsi tak out of date:-)Gone Tomorrow vyšlo před pár týdny – a zatím se mi to jeví jako solidní průměr…

 3. drahé spreje, orchideje
  na Riviére slnko hreje
  luxus, kokeš, veľké plesy
  čierne lesklé mercedesy…

 4. tomu příběhu chybí prostřední část!takhle je to jak navlékání a sundavání kondomu bez koitusu

 5. ďobo: …chytni šanci za pačesy!
  PedroPo: ale já ten prostředek neznám a etický kodex mi brání si ho vymyslet:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>