Whisky time!

Nehoda není náhoda

Den se tak nějak lámal do večera a já si k počítači přinesl tenkostěnnou tulipánovou sklenku se zlatavým obsahem. F. pít nechtěla a mně bylo žinantní sahat do naší zásoby prémiových lahví, tak jsem se spokojil s VAT 69.

Chápu, že se možná podivujete nad tím, proč si obyčejnou Vatku nalévám do tulipánové sklenky, ale už jsem prostě takový – a navíc z ní prostě všechno voní i chutná lépe. A tak jsem za občasného usrknutí narychlo něco dopracovával, než rozkoukáme sedmou řadu Shieldu, když tu náhle mě cosi vyrušilo.

Snad výkřik orla bělohlavého, snad nějaký nečekaný pád Horsta na podlahu, už nevím. Ale nějak prudčeji jsem sebou cuknul a otočil se. Při tom jsem pravačkou zavadil o ne zcela stabilní tulipánovou sklenku; ve zlomku vteřiny jsem se zastavil v pohybu a rozkymácenou sklenku začal levačkou chytat.

Výsledek byl očekávatelný: Sklenku jsem stabilizoval, ale až poté, co se většina jejího obsahu přemístila zčásti na stůl a zčásti do klávesnice. Následovaly vteřiny hrozivého nadávání a minuty opatrného vysušování. A když jsem uvedl přístroj i jeho okolí do původního stavu, postavila mi F. na stůl hrnek čaje. Co myslíte, že se o něci později stalo?

Hádáte správně, vypil jsem ho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Whisky time!

  1. BZL: doufám, žes po dočtení dýchat začala, nerad bych, aby mi tu umírali lidi:-)

  2. tak to je smutnej příběh! ale na druhou stranu cca pozítří budeš mít 600tisíc návštěv a to je dobrý !

  3. 600000nedalo mi to neudělat párkrát refresh…

  4. ďobo: za 18 let ji dobře prodám!
    lucky: lucky you!
    Bah: magický realismus?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>