Na cestě na cestu

Je to na dobré cestě!

Mám toho už dost: Živím se prakticky výhradně colou light, spánek jsem odboural, moje pytle pod očima svou velikostí a prověšením nápadně připomínají prsa Kateřiny Brožové a navíc čím dál víc přeháním.

Naštěstí brzy bude líp: V pátek si cestou z práce radostně odpíchnu, v osmnáctihodinové koloně směr maloměsto naberu ztracené síly, doma si sbalím občanku, platební kartu a kartáček na zuby a odjedu na zaslouženou dovolenou.

Jako každý úspěšný selfmademan jsem dlouho váhal, zda F. a Horsta vezmu do San Francisca, do Paříže nebo na Baleáry. Jenže v San Franciscu je teď Petr Olmer, v Paříži by určitě zrovna byla stávka a Baleáry nevím, kde jsou a jsem líný googlovat. Takže jinak, příští týden strávíme na pronajaté chalupě někde na Domažlicku.

Aby nám nebylo smutno, vzali jsme s sebou Petzku a jejího manžela Evžena Humla. Ti čekají přírůstek do rodiny někdy po prázdninách, tak nás aspoň mohou po celý týden intenzivně sledovat a předjímat, co je vlastně v následujících letech čeká… Z toho vyplývá, že půjde o dovolenou naplněnou zběsilými orgiemi: Horst bude zlobit, F. zaslouženě odpočívat, Petzka zaslouženě odpočívat a opečovávat rostoucí břicho a já a Evžen Huml kmitat někde mezi tím vším a odreagovávat se pouze při štípání dříví či vyhánění olašských Romů z pozemku.

Počasí doufejme vyjde. Mohl bych se podívat na předpověď, ale to by mělo asi stejný smysl, jako podívat se řekněme do té staré skříně, která nám stojí na chodbě. Ostatně, ne nadarmo bývá kolonka Počasí na nejrůznějších zpravodajských webech hned vedle horoskopů. Ale rád bych si v nějakém slunném odpoledni zajel do Rakouska a aspoň pár hodin strávil v civilizované zemi. Už aby to bylo!

(Malá douška pouze pro leechildofily: Gone Tomorrow se povedla, po obřím zklamání v podobě Nothing To Lose je to návrat k solidnímu nadprůměru. Jednu či dvě výtky bych měl, ale nic zcela zásadního – takže ode mne máte zelenou!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Na cestě na cestu

 1. krasnou dovolenou! a nezapomente se podivat v civilizaci do rakouskych sklepu a zakoupit nejaky ten suvenyr s fotografii a autogramem Fritzla!

 2. díky za recenzi L.C., zrovna mě informovali, že v BB Artu vyjde česky někdy začátkem 2010..

 3. psice: originální rakouský Sklepmistr nesmí chybět ve sbírce žádného vinaře!
  eleska: zrovna ty snad českou verzi nepotřebuješ:-)

 4. no to máš recht, ale v bankovním styku jsem krapet zanedbaná anžto mám stále CZK account only..ale je pravda, že jsem sehnala NOTHING TO LOSE někde na českým netu..jdu si zagůglit..(jinak pro info – v čj mám všech 12, z nichž 9 hardcover a v aj ale zatim jen tu jednu…)..

 5. PS: jen ještě něco, Jatka mám jako paperback ještě z "Levných Knih" :o )

 6. eleska: já mám taky účet jen v CZK, ale Amazonu to nevadí – mnohokrát vyzkoušeno! a pokud se chceš trumfovat, tak paperbacky z LK mám tři:-)

 7. já ti závidím…bejt doma,nebo někde na chatě a nic nedělat… ! :-)

 8. já se dnes vydávám
  na cestu incestu
  své vlastní druhé já
  pojmu za nevěstu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>