Demence některých lidí je nebetyčná

Zejména IT humanoidů

Firemní stěhování je nutnost. Nevídaná expanze a prosperita si to prostě žádají. A tak jsme si včera zabalili věci do krabic (přičemž se již pomiliónté projevil rozdíl mezi mužskými a ženskými odděleními – většina mužů si přenesla notebook, kalendář, diář a propisku, zatímco většina žen potřebovala dvě a víc krabic na osobu).

IT slíbili, že ráno si přivezeme věci, dostanete síťový kabely, zapojíte je a můžete pracovat, maloval nám šéf naši budoucnost. Nezdálo se nám to, ale uvěřili jsme. Přesto jsem klukům ze svého oddělení schválil, že bude lepší si své síťové kabely vzít s sebou – just in case.

Ráno jsme se bez větších potíží přestěhovali (pravda, dosud nemám židli a tohle píšu sedíc na kancelářském kontejneru). Naše oddělení zaznamenalo první morální vítězství – byli jsme jediní, kdo vlastnil síťové kabely.

Tím ovšem všechna vítězství skončila. K čemu je totiž kabel, když nejsou funkční zásuvky? Hádáte správně, mládenci z IT samozřejmě na stěhování nezapomněli, to zase ne, jen prostě nepočítali s tím, že bychom chtěli používat něco tak všedního, jako internet, a tak se na celou operaci vykašlali.

Nenapadá mě, co za typ mozkové obrny musí člověk mít, aby takhle kašlal na práci. Na svůj jediný pracovní úkol v daném dni. A obdivuju naše nejvyšší šéfy, že s tou bandou kokotů mají takovou trpělivost. Já bych jim zřejmě těsně po zapojení sítě (dojde-li k němu někdy, nicméně pokud ano, poznáte to podle odpublikování tohoto příspěvku) doručil okamžitou výpověď, vyčíslil jim škody za den nefunkčnosti firmy a nechal jim je zaplatit. A kdyby na to neměli, jako že asi ne, poslal bych na ně exekutory, vystěhoval je na ulici (stejně určitě rodiny nemají, panicové) a nechal je vydělávat si řitním otvorem na Hlaváku.

Šmejdi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Demence některých lidí je nebetyčná

  1. ty nějak stárneš chlapče… takhle se rozčilovat kvůli tomu, že jsi už od rána nemohl pilně pracovat? to teda ROFL :-D DD

  2. PJ: chápu ten paradox, ale v okamžiku, kdy mám práce moc a musím ji dodělat před dovolenou, mi to tak trochu vadí…

  3. Na tomto příkladu lze jasně vidět, jakou nad námi IT vlasynemyčidocopkudávači mají moc!

  4. *sedíc* :) Pokládám to za nesmělý pokus nám tady sdělit, že jsi podstoupil změnu genderu… :)

  5. Lenka: naopak, to je hrdé přiznání k nepochopení přechodníků:-)

  6. …"nenapadá mě, co za typ mozkové obrny musí člověk mít, aby takhle kašlal na práci…."Mě jo! :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>