Návraty mistrů zábavy

Aneb co také lze podnikat za dlouhých podzimních večerů či víkendů.

Jsem člověk vpravdě umělecky založený a navíc historii milující. Kombinace těchto dvou vlastností pak rezultuje v zálibu, již mnozí zlí lidé nechápou, či spíše nechápou, jak je možné se jí věnovat ve čtyřiadvaceti letech věku. Inu, necháme tyto prosťáčky dále tápat temnotou jejich omezenosti. Pravda je taková, že plastikové modelářství rulez!

A já, jelikož nyní vládnu celkem nadbytkem volného času, jsem se mohl ke svému milovanému koníčku vrátit. Uznejte sami – do práce nemusím, do školy chodím velmi minimálně, a ani k trávení celého víkendu na dvoulůžku mě již žádná dívka neláká. Modelařina je v tomto případě jasná volba!

A tady máte, s dovolením, můj poslední přírůstek, dokončený minulý pátek. Messerschmitt Bf-109E-3 v měřítku 1/72. Zobrazená mašina Bílá 13 létala v září 1940 ve Francii u jednotky 1/JG51, a jejím pilotem byl Heinz Bär.

a

a

A protože většina z vás určitě nemá nejmenší ponětí, kdo Heinz Bär byl, tak vězte, že Bär byl masér, který druhou světovou válkou prošel od začátku do konce. Spojencům za tu dobu sestřelil celkem 221 letadel (některé prameny udávají 220), za což mu náleží krásné osmé místo v žebříčku nejlepších stíhačů světa. A aby to nevypadalo, že to byla nějaká procházka růžovým sadem, je nutno zmínit, že sám byl také celkem osmnáctkrát sestřelen, ale vždy se štěstím vyvázl. Zkrátka, jak říkám, masér.

Já si teď ve volných chvilkách, kdy jsem sám doma, běhám s modelem v ruce po pokoji a dělám vrrrrrrvrrrrvrrrr tatatatata vrrrrvvrrrr…Vždyť je to úplný tutínek!  

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

27 thoughts on “Návraty mistrů zábavy

 1. ale vsadim se, že se tomu netočej vrtule! ;-)

 2. allora: to JE moc hezký! :-)
  TN: vím, že to píšeš schválně, takže se nezlobím, ale jen pobaveně usmívám, navíc vrtule je tam jedna:-)

 3. ne ne, vždycky mi to pčišlo divný. to je jako bys měl angličáka, kterýmu se netočej kolečka. ale vím, že tě to zlobí a tak toho nechám :-)

 4. TN: dokud se lidé na vrtuli jen ptají a nezačnou její pohyblivost zkoušet prsty, je vše v pořádku…

 5. s otcovými modýlky,kanagonem a ohýnkem,byla v mládí vždy hezká zábava…

 6. Kečup Heinz v měřítku 1:72? Tomu ale vůbec nerozumím!

 7. dalimil: tohle by mohl nějaký můj potenciální potomek zkusit jen jednou – pak bych si s kanagomem, sirkami a jím pohrál já…

 8. take jsem v mladsich letech mel stejneho konicka, akorat ze ja hned po dokonceni vybehl s modelem ven a spalil jej. To byla parada, vzdycky jsem kricel: hori pravy motor…nebo pozar na zadni palube…ajajaj

 9. LoBäre, co takhle dělat vrrrrrrvrrrrvrrrr tatatatata vrrrrvvrrrr ve dvou? Vyzývám tě na souboj se svým P38J bleskem! Tvůj tutínek předvede pár spirál v kouři a přijme svůj osud…

 10. kosárek: je trošku nefér postavit proti sobě stíhačku z roku 1940 a stíhačku z druhý půlky války, ale stejně bych tě porazil!

 11. OK bude ti k vyrovnání sil stačit když ho upravim na kabriolet? Místo a čas? Navrhuju kdykoliv nad Macho Grande!

 12. V tom případě mi asi nezbývá nic jiného než přestat machrovat a vyndat milého "pídžejě" z krabice a začít lepit… ale až jednoho dne spatříš záblesk na pěti hodinách (svoje stroje zásadně nekamufluju, výsostné znaky taky nečekej), začni vzpomínat jestli sis pořádně sbalil padák!

 13. nemám strach…říkal jsem už, že bratranec mého dědy byl u Luftwaffe a tátu nevzali k letectvu jen kvůli našim příbuzným v Západním Německu?

 14. A tvůj děda opravoval auto Heydrichovi atd. atd. to známe! Listen to AC/DC, hochu! Shot down in flames, shot down in flames!

 15. K tomu hákovýmu křížiby se hodila spíš 18ka… Je to asi bezva koníček. Jenomže nic pro mě – jsem nervózní ze všeho, s čím nejsem hotov do půl hodiny…

 16. pěkný eroplánek, ale měl jsi na něj dát spíš logo nějaké pojišťovny…

 17. kosárek: Goringovi.
  tommaser: to je logo pojišťovny…

 18. …pak nechci potkat likvidátora pojistných událostí…

 19. bär je medvídek? nebyl on dětinsky hravý?

 20. brtník: na to se zeptej těch 220 jeho obětí…

 21. Pokud tě zajímají modely letadel a jseš do toho zasvěcenej fanda.Mohl bych ti věnovat pár modelů letadel z 2 sv. nezjištěné hodnoty.Je pravda že už jsou krapet poničené ale chirurgické prsty a kouska trpělivosti zvládne hodně.Stáří cca 40 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>