Veletrh marnosti

Za všechno můžou broskve!

Jak praví klasik (přesněji film Žhavé výstřely), přišlo to náhle a nečekaně. Parným odpolednem prodlouženého víkendu se s F. prodíráme k domovu, v kočárku si kromě Horsta hoví i malý nákup – půlka chleba, sýr, džus, broskve.

O pár časových jednotek jsem již v kuchyni a nákup spravedlivě rozděluji mezi spíž a lednici. Jako poslední beru do rukou igeliťák s broskvemi. Leč takřka bukolická idyla trvá jen zlomek vteřiny. Proklatý Penny Market, šetřící na zákaznících, zřejmě používá na výrobu svých igeliťáků ošizený igelit, protože čtyři broskve snad nejsou zas až tak těžké…

…hádáte správně. Dno sáčku se čistě protrhlo a broskve se rozhodly nepadnout daleko od stromu. Čtyři zralé plody se řítí podlaze vstříc, a já vnímám každý jednotlivý detail jako ve zpomaleném filmu, neboť v takových okamžicích se bezděky přepínám z oranžového pozornostního módu do červeného.

Jak nejlépe chytit čtyři padající předměty? Jde to, když máte dobré reflexy, a to já mám. Většinou. Jenže teď se proti mně všechno spiklo – váhu mám na špatné noze a vůbec stojím tak nějak divně, rozhodnu se tedy nikoliv pro klasické bleskurychlé sehnutí, ale spíše pro jakýsi bleskurychlý široký dřep.

A už nahmatávám dvě nejspodnější broskve, a už dokončuji svůj dřepový pohyb, když se místností ozve strašlivé Krrrrrrrrrrrrrrrchhhhhhhhhhhhh! Na chvilku doufám, že mi třeba pukla mícha nebo se vyvalil bok, ale smutnou skutečnost už tuším. Moje zdaleka nejmilejší kraťasy zjevně nevydržely souhru lehké propocenosti a nečekaného pohybu a podél zadní kapsy vznikla obrovská díra, de facto oddělující celou pravou nohavici od zbytku kalhot.

Neopravitelné. Broskve nechám dopadnout na zem a jdu plakat.

Mnozí básníci i prozaici už popsali žal ze ztráty milované osoby; od pár kamarádů znám žal ze ztráty milovaného auta, ale ztráta milovaných kraťasů je, věřte mi, ještě o pár tříd dál.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Veletrh marnosti

  1. Zlovolníci zlolajní! Dozajista Ti chtějí střelit nějaké své ohavně obludné pennymarkeťácké laciné trencle!

  2. prasklé kraťasy jsou horší,než prasklá voda!

  3. Baryku, to promluvil instalatér amatér, nebo gynekolog amatér?

  4. dalimil: hosana!
    baryk: to hnědí už vědí!
    asTMA: jednoduše – promluvil amatér:-)

  5. včera jsem okusil žebra v restauraci Antal a dávám palec dolů, Pastýřka nepřekonána…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>