S whopperem na Hlaváku

Ovšem Denis Whopper nepřijel

Měl jsem dnes cestu kolem Hlaváku, a jelikož jsem slyšel nějaké zvěsti o přítomnosti Burger Kingu, rozhodl jsem se pro indianajonesovskou výpravu. Už vestibul nádraží mě příjemně překvapil – pamatuji si, jak ještě před pár měsíci se v něm pářili bezdomovci a člověk si spíš než jako v srdci Prahy připadal jako v konečníku cikánského ghetta. To už teď naštěstí není pravda, i když do happyendu zjevně ještě pár stavebních etap schází.

A najednou jsem v Burger Kingu; je dost strohý a nezdobný, ale jede na čtyři pokladny a své whopper menu (co taky jiného, že) dostanu asi po dvanácti vteřinách čekáni. Velké plus. Stolek mám sám pro sebe, poblíž se s mopem potýká šudlač podlahy, který je zjevně v akci první den a moc mu to nejde.

Hranolky: Výborné, dlouhé, nepřipálené, nevysušené, nepřesolené. Velké plus. Cola light: Vychlazená, standard. Whopper: Trochu horší, než jak si ho pamatuji z ciziny, ale pořád uspokojivý a zasycující; ve srovnání s big macem určitě lepší volba – i když by určitě bylo co zlepšit. Podtrženo, sečteno – přišel jsem se najíst a najedl jsem se, rychle a efektivně.

Jsou tu ale i mínusy: Výhled na lidi, přešlapující před tabulí příjezdů a odjezdů není nic, za čím by se turista trmácel světa kraj, bosý a s hlavou odkrytou. Zcela chybí toalety, což jen za dobu mé návštěvy několik cizinců nedokázalo pochopit – tak trochu tomu rozumím, protože nové záchody jsou o pár desítek metrů dál a protože jen než jsem dojedl, se po troše soukromí sháněly i dvě zfetované štětky nejhoršího pouličního kalibru, a o ty vedení podniku asi nestojí, ale stejně – není záchod, není láska, nebo jak se to říká.

U fast foodu je rovněž trochu překvapující, že není kam odkládat použité tácy. Lidé je tak buď nechávají na stolech, nebo je vrazí do náruče šudlače podlahy – což jsem udělal já, abych nebohého jinocha vytrhl z monotónní práce, jejíž principy si právě začínal osvojovat. Celkově tedy dávám palec lehce nahoru, ale žádná ultrasláva to není… Takže, pokud se znáte s managerem tohohle podniku, klidně mu tenhle text přepošlete. Nebo, pokud jste managerem tohohle podniku, pošlete mi nějakou slevovou kartu. Díky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “S whopperem na Hlaváku

  1. dát si fish king, ušetřil bys 160 kalorií:-)

  2. dalimil: neměli, hegemonie Pastýřky je neohrožena!
    partiovka: čas fish kinga ještě nenadešel:-)

  3. partiovka: a dát si fisting, spálíš ještě víc !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>