Herodesův žák

Schovejte děti, přicházím!

Pamatuji si to tak jasně, jako by to bylo včera – což je snad dáno tím, že to bylo včera. Vyskočil jsem z autobusu a jako každý člověk, který strávil den pilnou tvořivou prací, nasměroval jsem své kroky k oblíbenému hostinci – v mém případě šlo o maloměstský podnik U Blva.

Poháněn žízní a představou oroseného pivka, energicky jsem otevřel dveře do lokálu; ty se však v půlce plánované trajektorie s dutým úderem zastavily, vzápětí následoval ještě jeden úder a okamžitě po něm vysokofrekvenční dětský pláč.

Opatrným průzkumem jsem zjistil, že za dveřmi lokálu stál na vratkých nohou chlapeček asi jednoroční, dveřmi jsem ho zjevně nabral do hlavy a následně došlo k jeho pádu na zem. Nu, opatrně jsem ho pohladil po puklé lebce, omluvil se jeho rodičům, oni se omluvili mně, že si na potomka nedali pozor a bylo to. Přesto mě to trochu vykolejilo; chci říct – je spousta míst, kde bych výskyt jednoročních chlapečků za dveřmi očekával (například nějaký sklad jednoročních chlapečků), ale v zádveří výčepu mě to prostě zaskočilo a měl jsem kvůli tomu trochu výčitky.

Ovšem skončilo to happyendem: Pivo jsem si dal a bylo super.

Za zmínku snad ještě stojí udivující kulturnost společnosti, respektive mladých mužů. V tramwayi naproti mně si jeden mladý muž (jen o málo starší než já) četl Jméno růže; o pár sedadel vedle další mladík louskal Hrozny hněvu a v autobuse vedle mě seděl čtenář knihy Šumná města. To je myslím dobré znamení, louskání Blesku nebo letáků Lidlu snad už opravdu bude výhradní záležitostí deklasovaných společenských vrstev.

A když jsme u té kultury, musím se přiznat: Zamiloval jsem se do Top Gearu. Zkušenější kolegové mi poradili, že opravdu skvělé jsou až ty poslední série, tak si momentálně dávám dvanáctou a třináctou a jsem z toho úplně vedle. Chtěl bych být Britem a být pyšný na to, že se z mých peněz natáčí něco takového; to není jen nejlepší pořad o autech, to je prostě nejlepší pořad vůbec. A je na něm dokonale vidět, že s obřím rozpočtem se dají dělat skvělé pořady, které vydělávají další obří peníze.

A z poplatků českých koncesionářů se natáčí Křesťanský magazín a Banánové rybičky. Paráda!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Herodesův žák

 1. Křesťanský magazín a Rybičky?Ještě jsi zapomněl na Záhady Toma Wizarda a Kuchařskou pohotovost…:)))) To jen tak, aby sis nemyslel, že Tvoje poplatky nejsou vyhozeny z okna beze zbytku ;)

 2. navrhuji tyto dva pořady sloučit pod jeden název "Křesťanský banán"

 3. též jsem kdysi takto přizabil chlapečka ve vlaku, co furt panáčkoval za dveřmi takže ho vola nebylo vidět. pokud je dnes koncesionářem, nejspíš navždy ustrnul u teleshopingu a žížaly patrasové.

 4. Díky, právě jsem dolouskal leták z Žabky a Lídlu. Ale s dobrým pocitem, že nemlátím malé chlapečky po hlavičce.

 5. Raven: já naštěstí nemám televizor, takže nemám ani poplatky:-)
  dalimil: máš můj hlas!
  lední brtník: jistě mu to stačí ke krásnému životu:-)
  Coro: tak přeju dobrý nákup:-)

 6. I uvědomělí rodiče ročních chlapečků můžou dostat ukrutnou žízeň…
  Ten článek mě fakt pobavil :-) ))
  (ale teda chlapečka je mi líto, aby si někdo nemyslel, že potěšilo cizí neštěstí)

 7. nominek: sám jsem uvědomělým rodičem téměř ročního chlapečka a vím, že žízeň útočí náhle a nečekaně!

 8. Já bych chtěla být Britem už po shlédnutí DVD,které srovnává úroveň vlaku Royal Scotsman s naším Ant.Dvořákem (takto rychlovlakem).

 9. Dotaz zvědavé ženské – nepíše tu náhodou někde i tvá drahá polovička? Mám pocit, že jsem jméno lobo zahlédla právně v nějakém tom mimušákovském psaní…

 10. nominek: samozřejmě, že píše…viz poslední z mých odkazů vpravo

 11. Jo, já jsem brutálně inteligentní (jakožemysletněkdybolí) a už jsem na to kápla :-) ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>