Jsem homosexuál nebo z Moskvy?

Nebo prostě na špatném místě?
Na rozhraní staroslavných Vinohrad a poněkud plebejských Vršovic se nachází restaurant, který jsme v posledních týdnech začali během poledních pauz navštěvovat na pravidelnější bázi. Ceník sice tvořil někdo s dobře vyvinutým smyslem pro nadsázku, ale jídla i pití jsou opravdu dobrá, tak proč si trochu nepřiplatit?

Už po pár prvních návštěvách jsme získali dojem, že personál k nám zahořel láskou, nebo alespoň nějakou číšnickou alternativou stockholmského syndromu. Ale ono se zas není čemu divit – chodíme včas, chováme se spořádaně, svá jídla dojíme, pochválíme a při placení většinou zapomeneme na stole dýško jako v Praze.

Dnes to bylo podobné: Pod paniku vyvolávajícím názvem fazolová polévka se skrývalo něco jako lehce naředěné chilli con carne; vpravdě vynikající. Hlavní jídla dobrý dojem jenom podtrhla a následný desert, na který nás pozval narozeniny slavící kolega, byl takovou pěknou tečkou za tím naším případem. Přidejte dvě předražené, ale opravdu luxusní plzně, a nelze se divit, že jsme při placení oplývali dobrou náladou a s personálem si vyměňovali vtipy lehké jak noční dívky z Perlové ulice.

Takže já měl dvě plzničky, nadechuje se k výčtu svých dietních prohřešků jeden z kolegů a druhý mu hned skáče do řeči: Plzničky? Prosimtě, proč mluvíš jako buzerant?

Číšnice se zlehka pousměje a pronese větu, která se nám po zbytek dne stane zaklínadlem: To je v pohodě, sem stejně choděj jenom buzeranti a Rusáci!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Jsem homosexuál nebo z Moskvy?

 1. a Vršovice Rusům ? to potom vysvětluje mnohé….

 2. porad lepsi nez kdyby to byly ukrajinske lesbicky!

 3. dalimil: odvážná dedukce!
  psice: proti lesbičkám tu nikdo neřekl křivého slova!

 4. Лобо Лобович – господи, пусть всегда будет плзничка!

 5. Kdo toto rozluští, má u mne Russkoe Igristoe! ;o)

 6. asTMA: a u mne piroh!
  eleska: jsou všude…
  baryk: slávisti jsou Italové!

 7. astma:

  асТМА

  Лобо Лобович
  господи,пусть всегда будет плзничка!


  lobo lobovici

  pane, dopřej nám vždy plzničku

 8. Lucky, ruské národní bubliny jsou Tvé! A klobouček dolů! :o )))

  Vskutku, bylo to azbukou: Lobo Lobovič – Gospodi, pusť vsegda budet plznička (znalci jistě ocení citaci hluboké sovětské socialistické písně).

 9. Baryk : Vrsovice patrej hlavne Bohemakum !!!

 10. oPlzničky… nikdy předtím jsem takový slovo neslyšel, ale je to vyloženě na facku. :)

 11. návštěva hospůdky
  nikoliv nuzný
  jen my a servírka
  rusáci, buzny…

 12. Karlos: Dalimil má pravdu. Jediná a pravá Bohemka je ze Střížkova !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>