Pán much

Co se děje na pracovních toaletách

Každá uklízečka vám potvrdí, že firemní toalety jsou svatostánkem čistoty. Nebo vám to možná vyvrátí a ještě vás přetáhne mopem, a nebudete se jí moci divit. Takže vzato kolem a kolem, je tohle úvod úplně na prd.

Všichni jsme se už asi museli smířit s tím, že v populaci je určité procento lidí, kteří se štítí záchodové štětky, kteří při močení neumějí zamířit, nebo kteří ve svých útrobách uchovávají směs sarinu, yperitu a odéru mrtvoly, která plovala tři týdny v obzvlášť výživné stoce. Ale o tom tu psát nechci.

Dnes mě totiž zlé síly dohnaly na pracoviště už v půl deváté, a když jsem vcházel do prostor toalety, bylo mi něco divné. Vždyť zdi i stropy tu bývají bílé, tak jakto, že najednou je pokrývá nekoherentní šedo-černo-hnědo-zelená vrstva?

Po bližším zkoumání jsem zjistil, že někdo včera nechal na záchodě rozsvíceno a otevřené okno. Správně předpokládal, že do čtvrtého patra se zloděj dostane jen s obtížemi, ale nesprávně ze svých úvah vyčlenil hmyz. A když v noci okno zářilo do tmy, tisícihlavé roje hmyzáků všeho druhu se vydaly za světlem a následně se usídlily na zdech a stropě a vytvořily nikoliv nevýhružnou mozaiku.

Když jsem u pisoáru konal potřebný úkon, ze stropu se na mne snášela mračna zlověstných mušek, komárů, takových těch zelených potvor s dlouhými křídly a několik můr. Kolega, který o něco později zvolil soukromí kabinky, vyprávěl, kterak měl při sezení a konání pocit, že ho něco lechtá na lýtku, a když se jal případ blíže prozkoumávat, zjistil, že ho opatrně okusuje asi patnácticentimetrové saranče (které vyfotil a následně nám jej ukazoval, takže je to pravda).

Jak se celá situace vyřeší, nevím. Patrně budeme muset do prostor toalet nastěhovat aspoň patnáct vlaštovek a doufat, že nezvané vetřelce vyhubí. Jenže co pak s vlaštovkami? Snad pomůže přizvat na pomoc pár koček nebo dravých ptáků. A co pak s nimi? Jak vidíte, nemáme to jednoduché…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Pán much

  1. Připomněl jsi mi půvabnou (jak jinak) Haškovu povídku "Aféra s křečkem". Doufám, že k takovým koncům to u vás nedojde.

  2. No, aspoň máte v práci veselo :-) Já bych ale chodila konat potřebu asi o patro níž…

  3. Teda, nechtěla jsem to včera napsat, ať tady nejsem první brutalista, ale já bych je natvrdo vystříkala Biolitem…

  4. nominek: my jsme všichni humanisté, brouky necháváme žít:-)

  5. Kočky a dravé ptactvo?No tak se z firemních toalet stane firemní safari.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>